• Zalogowanych: 13

Karkonosze z trudem, ale zwycięskie

Sobota, 22 września 2012, 20:24
Aktualizacja: Niedziela, 23 września 2012, 11:48
Rzadko spotykane oblicze miał mecz 8. kolejki IV–ligi pomiędzy Karkonoszami, a rezerwami Miedzi Legnica. Jeleniogórzanie prowadzili 4:0, ale w ciągu 8 minut stracili 3 gole i do końcowego gwizdka musieli drżeć o wynik.

Do przerwy biało-niebiescy prowadzili 2:0, oba trafienia ładnej urody były udokumentowaniem przewagi gospodarzy. Wynik w 28' otworzył Krakówka, a przed przerwą trafienie z rzutu wolnego przy linii pola karnego dołożył Kowalski.

Po zmianie stron biało-niebiescy nie zwalniali idąc za ciosem. Grupka około 50 kibiców czekała niespełna minutę na trzeciego gola w wykonaniu miejscowych, a jego autorem był Majer. W 53' po raz kolejny na listę strzelców wpisał się Kowalski i wydawało się, że doczekamy się pewnej wygranej niedawnego wicelidera tabeli. Okazało się, że wraz z nadciągającymi chmurami i porywami wiatru nadeszło rozluźnienie w szeregach Karkonoszy, a chwilowe załamanie pogody z przelotnym deszczem było oprawione trzema golami dla gości. Do bramki Dubiela w ciągu 8 minut trafiali kolejno: Kuśnierz, Jajko i Chrzanowski. Na trybunach cieplickiego stadionu widzowie przecierali oczy ze zdumienia, niewiele brakowało, a goście wyrównaliby stan pojedynku, jednak zabrakło im szczęścia i to podopieczni trenera Milewskiego zdobyli pełną pulę w tym meczu. Karkonosze dzięki wygranej przerwały serię czterech meczów bez zwycięstwa i awansowały na trzecią lokatę. W następnej kolejce na jeleniogórzan czeka najtrudniejszy rywal, w Żmigrodzie Karkonosze zmierzą się z liderującym Piastem.

- Im bardziej emocjonujące mecze, tym ciekawsze. Niepotrzebnie zrobiliśmy ten horror kibicom, ale zespół Miedzi naprawdę dobrze wyglądał. Mieliśmy problemy w drugiej połowie z powodu kontuzji. Daliśmy się zepchnąć i zaczęła się niepotrzebna nerwówka, gdzie wydawało się, że mamy mecz pod kontrolą. Udało nam się dowieźć zwycięstwo do końca, nie było łatwo, ale cieszymy się, że w końcu wygraliśmy - powiedział po meczu trener Karkonoszy, Artur Milewski.

Karkonosze Jelenia Góra - Miedź II Legnica 4:3 (2:0)

Gole: 1:0 Krakówka (28'), 2:0 Kowalski (40'), 3:0 Majer (46'), 4:0 Kowalski (53'), 4:1 Kuśnierz (58'), 4:2 Jajko (63'), 4:3 Chrzanowski (66').

Karkonosze: Dubiel - Ziomek, Wawrzyniak, Jurkowski, Walczak, Gałuszka (60' Szramowiat), Hamowski, Krakówka, Malarowski, Kowalski, Majer (51' Khodzamkuolov).

Miedź II: Bachusz - Gałęza, Chrzanowski, Wosiek, Jachowicz, Wróblewski, Kazimierowicz, Zatwarnicki (60' Zatwarnicki), Alexandre de Souza, Zieliński (46' Kuciński), Kuśnierz.