Sobota, 10 grudnia
Imieniny: Bogdana, Daniela, Julii
Czytających: 5511
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: „Karkonosze” wrócą w nowym rozkładzie jazdy

Czwartek, 8 października 2009, 16:07
Aktualizacja: Piątek, 9 października 2009, 7:34
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: „Karkonosze” wrócą w nowym rozkładzie jazdy
Konferencja z 3 września: Marzena Machałek zapowiada walkę o utrzymanie Karkonoszy. Udało się wygrać.
Fot. TEJO
Udało się obronić przed całkowitą likwidacją jedyne bezpośrednie połączenie kolejowe Jeleniej Góry z Warszawą. Zawieszony póki co pociąg pospieszny Karkonosze, powróci do rozkładu od grudnia razem z pociągiem ze Szklarskiej Poręby do Gdyni.

Stało się to możliwe, między innymi, dzięki inicjatywie posłanki Marzeny Machałek z Prawa i Sprawiedliwości oraz Komitetowi Obrony Dolnośląskich Linii Kolejowych. Ten ostatni prowadził akcję zbierania podpisów przez niezadowolonych z decyzji PKP Intercity, które wycofały pociąg z rozkładu. Podpisały się setki mieszkańców różnych dolnośląskich miast.

Trzeciego września podczas konferencji z udziałem samorządów, których dotyczył problem, opracowano petycję do premiera Donalda Tuska. Skutek okazał się pozytywny. W skierowanym do posłanki Machałek piśmie sekretarz stanu w Ministerstwie Komunikacji zapewnił, że od 13 grudnia (data wejście w życie nowego rozkładu jazdy) pociągi łączące region jeleniogórski z Warszawą, Bydgoszczą i Gdańskiem, wrócą na tory.

Autor listu podkreślił także, iż – mimo mizerii budżetowej – będą kontynuowane prace remontowe na torowisku między Boguszowem Gorce a Wałbrzychem, co pozwoli na skrócenie czasu przejazdu z Jeleniej Góry do Wrocławia. Na rewitalizację tego odcinka zostanie przeznaczonych także 50 milionów złotych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (41)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group