Środa, 29 czerwca
Imieniny: Piotra, Pawła
Czytających: 6511
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wrocław: “Karkonosze” w obiektywie Zbigniewa Kulika

Niedziela, 6 lipca 2014, 8:27
Aktualizacja: 8:31
Autor: Manu
Wrocław: “Karkonosze” w obiektywie Zbigniewa Kulika
Fot. Kazimierz Piotrowski
W miniony czwartek (3 lipca) we wrocławskiej Galerii Dolnośląskiego Centrum Informacji Kulturalnej Ośrodka Kultury i Sztuki (DCIK OKiS) przy Rynku–Ratuszu 24 odbył się wernisaż wystawy fotografii zatytułowanej po prostu “Karkonosze”. Autorem zdjęć jest Zbigniew Kulik, dyrektor Muzeum Sportu i Turystyki w Karpaczu, a prywatnie pasjonat fotografii i Karkonoszy.

Wrocławska Galeria Dolnośląskiego Centrum Informacji Kulturalnej już po raz kolejny gościła wystawę prac Zbigniewa Kulika. Pod koniec kwietnia br. z okazji 10. rocznicy wstąpienia Polski do Unii Europejskiej prezentowana była ekspozycja “La Petite France – Strasbourg” (Mała Francja), która – podobnie jak najnowsza wystawa “Karkonosze” - pochodzi ze zbiorów Muzeum Sportu i Turystyki w Karpaczu.

To zdjęcia wyjątkowe, przyciągające uwagę osób o szczególnej wrażliwości na piękno. Zbigniew Kulik przedstawił współczesne oblicze Karkonoszy w każdej porze roku.

- Ta wystawa pokazuje wyjątkowość gór, pełnych atrakcji przyrodniczych, którymi obdarzyła je natura. Ze względu na swoją ogromną wartość są chronione, lecz także dostępne dla turystów – przekonywał Zbigniew Kulik. - Mamy tu trasy rowerowe, są także trasy biegowe. Lokalna społeczność i my chronimy ten region nie przed człowiekiem, ale dla człowieka – dodał autor.

Zbigniew Kulik jest autorem wielu artykułów i opracowań związanych z historią i rozwojem turystyki w regionie jeleniogórskim, autorem przewodników turystycznych, współautorem monografii “Karkonosze polskie” wydanej przez Polską Akademię Nauk Oddział we Wrocławiu i Karkonoskie Towarzystwo Naukowe w Jeleniej Górze. Jako autor tekstów i zdjęć od lat współpracuje z wydawnictwami krajowymi i zagranicznymi. Najpiękniejsze zdjęcia reprodukowane są w różnego rodzaju wydawnictwach, albumach – Wydawnictwa “Muza”, od przewodników turystycznych – Baedeker, plakatów, folderów, widokówek po karty telefoniczne.

Fotografią interesuje się od dość dawna. Jest znawcą Karkonoszy, które od najmłodszych lat przemierza o każdej porze roku: wiosną i latem, jesienią i zimą. Autor uważnie obserwuje krajobraz i przyrodę. Jego wystawy indywidualne poświęcone Karkonoszom prezentowane są w kraju oraz za granicą: w Czechach, Danii, Francji, Rumunii, Niemczech, na Węgrzech, we Włoszech, Serbii i na Słowacji.

Ekspozycja z fotografiami ukazującymi piękno Karkonoszy będzie czynna do 29 sierpnia.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group