Sobota, 24 października
Imieniny: Marcina, Rafała, Antoniego
Czytających: 5861
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

“Karkonosze” w obiektywie Zbigniewa Kulika

Wiadomości: Wrocław
Niedziela, 6 lipca 2014, 8:27
Aktualizacja: 8:31
Autor: Manu
Fot. Kazimierz Piotrowski
W miniony czwartek (3 lipca) we wrocławskiej Galerii Dolnośląskiego Centrum Informacji Kulturalnej Ośrodka Kultury i Sztuki (DCIK OKiS) przy Rynku–Ratuszu 24 odbył się wernisaż wystawy fotografii zatytułowanej po prostu “Karkonosze”. Autorem zdjęć jest Zbigniew Kulik, dyrektor Muzeum Sportu i Turystyki w Karpaczu, a prywatnie pasjonat fotografii i Karkonoszy.

Wrocławska Galeria Dolnośląskiego Centrum Informacji Kulturalnej już po raz kolejny gościła wystawę prac Zbigniewa Kulika. Pod koniec kwietnia br. z okazji 10. rocznicy wstąpienia Polski do Unii Europejskiej prezentowana była ekspozycja “La Petite France – Strasbourg” (Mała Francja), która – podobnie jak najnowsza wystawa “Karkonosze” - pochodzi ze zbiorów Muzeum Sportu i Turystyki w Karpaczu.

To zdjęcia wyjątkowe, przyciągające uwagę osób o szczególnej wrażliwości na piękno. Zbigniew Kulik przedstawił współczesne oblicze Karkonoszy w każdej porze roku.

- Ta wystawa pokazuje wyjątkowość gór, pełnych atrakcji przyrodniczych, którymi obdarzyła je natura. Ze względu na swoją ogromną wartość są chronione, lecz także dostępne dla turystów – przekonywał Zbigniew Kulik. - Mamy tu trasy rowerowe, są także trasy biegowe. Lokalna społeczność i my chronimy ten region nie przed człowiekiem, ale dla człowieka – dodał autor.

Zbigniew Kulik jest autorem wielu artykułów i opracowań związanych z historią i rozwojem turystyki w regionie jeleniogórskim, autorem przewodników turystycznych, współautorem monografii “Karkonosze polskie” wydanej przez Polską Akademię Nauk Oddział we Wrocławiu i Karkonoskie Towarzystwo Naukowe w Jeleniej Górze. Jako autor tekstów i zdjęć od lat współpracuje z wydawnictwami krajowymi i zagranicznymi. Najpiękniejsze zdjęcia reprodukowane są w różnego rodzaju wydawnictwach, albumach – Wydawnictwa “Muza”, od przewodników turystycznych – Baedeker, plakatów, folderów, widokówek po karty telefoniczne.

Fotografią interesuje się od dość dawna. Jest znawcą Karkonoszy, które od najmłodszych lat przemierza o każdej porze roku: wiosną i latem, jesienią i zimą. Autor uważnie obserwuje krajobraz i przyrodę. Jego wystawy indywidualne poświęcone Karkonoszom prezentowane są w kraju oraz za granicą: w Czechach, Danii, Francji, Rumunii, Niemczech, na Węgrzech, we Włoszech, Serbii i na Słowacji.

Ekspozycja z fotografiami ukazującymi piękno Karkonoszy będzie czynna do 29 sierpnia.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8) Dodaj komentarz

~kpnnn 6-07-2014 9:53
Pytanie czy zaplacil za robienie fotek KPNowi ? ...
~~~ 6-07-2014 22:45
Zapłacił ale fundacji Tępienia Głupoty aby zajęli się twoim nieuleczalnym przypadkiem...
~mat 7-07-2014 9:36
a dla turystów, to w jakie dni i godz. można oglądać.? W weekendy też, czy tylko w czasie pracy URZĘDU?
~do 22:45 7-07-2014 14:37
Raczej to twój przypadek jest indywidualny... I raczej w tę gorszą stronę. Nie przez przypadek swoimi zdjęciami chwalą się ciągle te same nazwiska. To już od dawna jest nudne. A gdzie młodzi fotografowie? Gdzie świeża krew? No ale oni nie mają znajomości z dyrektorem parku, a bez znajomości stawki za fotografowanie jakie wymyślił sobie dyrektor parku zrujnują każdą kieszeń. Ostatnio ktoś pisał, że pracownicy parku nawet zwykłym turystom nie pozwalają robić sobie fotek na pamiątkę. To już jest pazerność posunięta do granic możliwości i zwykłe chamstwo!
~Wiem 7-07-2014 20:00
Zamiast zobacz zdjęcia. Powinno być zobacz gadające głowy
~turystka 8-07-2014 0:28
Jak to jest, że wszyscy muszą płacić za zdjęcia, a znajomi dyrektora parku nie płacą? Czy to zgodne z prawem? Może by ktoś przejrzał faktury w KPN, nasłał stosowną kontrolę itd.?
~... 8-07-2014 1:43
Zanim ktokolwiek cokolwiek napisze o opłatach za robienie zdjęć w KPN czy cenach biletów wstępu powinien zapoznać się z tą informacją: "Z opłat zwolnione są dzieci do lat 7, osoby, którym dyrektor zezwolił na prowadzenie badań naukowych, uczniowie i studenci, którzy na terenie KPN uczestniczą w zajęciach dydaktycznych, a także mieszkańcy gmin: Kowary, Karpacz, Podgórzyn, Jelenia Góra, Piechowice oraz Szklarska Poręba." - czyli miejscowi mogą focić bez ograniczeń, płaca tylko "obcy"
~Do 01:43 8-07-2014 16:10
Coś ci się pomyliło misiu, bo przepis jaki zacytowałeś dotyczy opłat ZA WSTĘP DO PARKU, a nie ZA ROBIENIE ZDJĘĆ. Przeczytaj jeszcze raz - tym razem ze zrozumieniem. A ze zdjęciami jest tak, że znajomi pana Raja nie płacą, nieznajomi - płacą. Nie jedyny przykład prywaty panującej w KPN-ie.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group