Środa, 8 lutego
Imieniny: Ireny, Jana, Sebastiana
Czytających: 6275
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Karkonosze – reaktywacja?

Czwartek, 18 lipca 2013, 13:21
Aktualizacja: Piątek, 19 lipca 2013, 14:53
Autor: Przemo
Jelenia Góra: Karkonosze – reaktywacja?
Fot. Tomasz Raczyński
"Karkonosze były, są i będą" – mówi prezes Tadeusz Duda. Mimo przeciwności losu i wbrew opinii "nieżyczliwych" osób, najlepszy klub piłkarski w Jeleniej Górze w środę (17. lipca) rozpoczął przygotowania do nowego sezonu.

Karkonosze mają w swojej historii wzloty i upadki, ale wydaje się, że nowy stadion ze świetną infrastrukturą, który lada dzień zostanie oddany do użytku, może przyczynić się do odzyskania prymatu w regionie. Na pierwszym treningu pojawiło się 10 zawodników, na stadionie przy ul. Lubańskiej pojawili się także aspiranci do gry w Olimpii Kowary - Mariusz Malarowski i Marcin Krupa, ale po rozmowie z trenerem Milewskim i prezesem Dudą przyglądali się poczynaniom kolegów. Trener Milewski miał tego dnia do dyspozycji: Michała Dubiela, Kazimierza Hamowskiego, Daniela Ziomka, Pawła Walczaka, Krystiana Majera, Tomasza Krakówkę, Klima Khodzamkulova, Michała Szramowiata, Marka Wawrzyniaka oraz Tomasza Madeja.

Akces do gry w biało-niebieskich barwach zgłosił również Adam Kocot, który ostatnio występował w Piaście Dziwiszów. Kolejne wzmocnienia, które są wielce prawdopodobne to Daniel Kotarba i Marek Siatrak. Popularny "Siara" po sukcesie trenerskim w kowarskiej Olimpii (3. miejsce beniaminka w IV-lidze i finał Pucharu Polski DZPN) nie znalazł uznania wśród dotychczasowych pracodawców i niemal pewne jest, że wróci na Złotniczą.

Jednocześnie prezes Duda ucina spekulacje, że nie odbędą się obchody 60-lecia KS Karkonosze. Władze miasta zabezpieczyły na ten cel 60 tysięcy złotych, a dokładny plan imprezy, która zaplanowana jest na wrzesień br. jest w trakcie opracowywania. Zaproszenie dostanie m.in. prezes PZPN Zbigniew Boniek.

Plan sparingów Karkonoszy:
27. lipca: Wratislavia Wrocław
31. lipca: Piast Dziwiszów
3. sierpnia: Włókniarz Mirsk
7. sierpnia: Lotnik Jeżów Sudecki

11. sierpnia Karkonosze zmierzą się z Pagazem Krzeszów w ramach I rundy Pucharu Polski OZPN Jelenia Góra, a 15. sierpnia zainaugurują rozgrywki ligowe w Szczawnie Zdroju z miejscowym MKS-em.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Jak, w efekcie licznych inwestycji, jeździ się teraz po drogach Kotliny Jeleniogórskiej?

Oddanych
głosów
430
Coraz lepiej
23%
To ciągle kropla w morzu potrzeb
39%
Nie najlepiej
10%
Wciąż fatalnie
28%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group