Poniedziałek, 30 stycznia
Imieniny: Macieja, Martyny
Czytających: 3269
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Karkonosze podbiły Sejm

Piątek, 22 marca 2013, 7:44
Aktualizacja: Sobota, 23 marca 2013, 8:26
Autor: Mea
Jelenia Góra: Karkonosze podbiły Sejm
Fot. Aleksandra Wochal
Otwarcie wystawy fotograficznej Karkonoszy w głównym holu Sejmu odbyło się w środę (20 marca br.). Ekspozycję otworzyła marszałek Sejmu RP Ewa Kopacz. Wystawa promująca najwyższe pasmo górskie Sudetów i region jeleniogórski czynna do 25 marca. Zorganizowała ją posłanka Zofia Czernow razem z Karkonoskim Parkiem Narodowym.

Otwierając wystawę marszałek Ewa Kopacz odniosła się do historii Karkonoszy. – Były świadkiem wielu zdarzeń, były świadkiem historii kilku państw: Czech, Austro-Węgier, Polski. Dziś to wspólne góry Polski i Czech, ale przecież tak, jak świat, który nas otacza, należą do wszystkich, którzy zechcą tam pojechać – powiedziała.

Podkreślała też, że nasz region to kierunek turystyczny na stałe wpisany w plany Polaków. – Nazwy Śnieżka, Szrenica, Śnieżne Kotły, Szklarska Poręba, Karpacz są powszechnie znane już od dzieciństwa – dodała. Wspomniała również, że Karkonosze zostały wpisane do Światowej Sieci Rezerwatów Biosfery UNESCO.

W otwarciu wystawy uczestniczyli: starosta jeleniogórski Jacek Włodyga, prezydent Jeleniej Góry Marcin Zawiła, przedstawiciele i samorządowcy miast i gmin zrzeszonych w Związku Gmin Karkonoskich, parlamentarzyści i liczna grupa mieszkańców regionu Karkonoszy.

- Karkonosze były promowane w Sejmie po raz pierwszy w historii III Rzeczypospolitej Polskiej, gdzie co tydzień organizowane są prezentacje o różnorodnej tematyce – powiedziała Aleksandra Wochal, dyrektorka Biura Poselskiego posłanki Zofii Czernow, również obecna na wernisażu.

Wystawa składa się z około pół setki fotografii najatrakcyjniejszych i najbardziej malowniczych miejsc Karkonoszy, w różnych porach roku i dnia – m.in. Śnieżki, Śnieżnych Kotłów, Szrenicy, potoku Łomnica i Szklarki, karkonoskich torfowisk, Srebrnego Wodospadu w Kotle Małego Stawu, Ostańców skalnych – Trzy Świnki, Łabskego Szczytu, Schroniska Samotnia nad Małym Stawem oraz borów świerkowych. Pojawiły się też zdjęcia Karpacza, Ściegien, Szklarskiej Poręby i Jeleniej Góry.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (63)

Dodaj komentarz
komentarz usunięty

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
903
Tak
21%
Nie
69%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group