Czytających: 11287

Jelenia Góra: Karkonosze już w czołówce tabeli

Niedziela, 8 października 2017, 4:55
Aktualizacja: 5:01
W 9. kolejce piłkarskiej IV ligi Karkonosze Jelenia Góra po meczu walki pokonały Stal Chocianów 3:1 – to piąte z rzędu ligowe zwycięstwo biało–niebieskich, dzięki czemu nasza ekipa awansowała na 4. miejsce w tabeli.

Przed sobotnim spotkaniem jeleniogórzanie tracili do ekipy z Chocianowa 2 punkty, zatem można było się spodziewać, że o zwycięstwo nie będzie tak łatwo, jak chociażby w poprzedniej kolejce w Kamiennej Górze, gdzie nasz zespół zwyciężył 6:0. Nie po raz pierwszy w tym sezonie Karkonosze bardzo dobrze rozpoczęły mecz - najpierw w 25. minucie wynik otworzył niezwykle skuteczny Bartosz Poszelężny, a w 40. minucie trafienie dołożył 16-letni Kacper Gęślak. Gdy wydawało się, że na przerwę nasza ekipa zejdzie z solidną zaliczką, śmiałe ataki gości przyniosły skutek. W 43. minucie tuż przed polem karnym do rzutu wolnego podszedł Damian Podziewski - zawodnik Stali pięknym strzałem pokonał Oskara Wieliczko, dzięki czemu przyjezdni uwierzyli, że jeszcze nie wszystko stracone.

Po zmianie stron podopieczni Konrada Janczaka ambitnie dążyli do wyrównania, ale ta sztuka im się nie udała. Ku uciesze miejscowych kibiców w 83. minucie wynik ustalił Daniel Gałach i Karkonosze pokonały ekipę z Chocianowa 3:1. Dzięki wygranej jeleniogórzanie przeskoczyli Stal w ligowej tabeli i z dorobkiem 17 punktów zajmują czwartą pozycję. Za tydzień podopieczni Marka Siatraka zagrają na wyjeździe z Górnikiem Boguszów Gorce, a przed własną publicznością zaprezentują się ponownie 21 października w starciu z Włókniarzem Mirsk.

Karkonosze Jelenia Góra - Stal Chocianów 3:1 (2:1)