Piątek, 20 maja
Imieniny: Aleksandra, Bazylego
Czytających: 4134
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Karkonosze bardzo szerokie

Czwartek, 11 października 2007, 0:00
Autor: rylit
Jelenia Góra: Karkonosze bardzo szerokie
Fot. rylit
Panoramy z okolic Śnieżki można podziwiać nie tylko z jej szczytu.

Ciekawą wystawę fotografii proponuje Muzeum Przyrodnicze w Cieplicach. Od środy można tam podziwiać panoramiczne fotografie autorstwa Piotra Krzaczkowskiego, kierownika stacji meteo na Śnieżce i zarazem fotografika.

Nie artyzm tych fotografii przyciąga widza, a nietypowe, rzadko spotykane fotografie panoramiczne miejsc, które znamy, ale często nie są nam niedostępne o tych porach, o jakich uwiecznił je autor.

Już sam fakt bardzo częstego przebywania z racji pracy w obserwatorium na Śnieżce daje Krzaczkowskiemu wielkie możliwości utrwalenia wspaniałych zjawisk atmosferycznych, krajobrazów, o których przeciętny turysta może tylko pomarzyć.

Piotr Krzaczkowski przekazuje nam te wrażenia za pomocą fotografii i to w jakim wydaniu! Niektóre fotografie panoramiczne mają wymiary 04m x 2,4m. Wykonanie ich wymaga bystrego oka, samozaparcia, dokładności oraz znajomości programów, w których tworzy te wspaniałe widoki łącząc nawet po kilkadziesiąt fotografii. Cały proces od fotografowania do wydrukowania gotowej panoramy autor wykonuje samodzielnie.

Stając przed takim zdjęciem człowiek ma wrażenie, że stoi wysoko w górach i ma przed oczami piękne panoramy Karkonoszy. Jeżeli ktoś nie wierzy może się przekonać osobiście odwiedzając tę ekspozycję podczas spaceru po Parku Norweskim.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group