Czwartek, 22 października
Imieniny: Filipa, Halki
Czytających: 3317
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Karkonoski skrzat górą w Jeleniej Górze

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Środa, 10 września 2008, 15:19
Aktualizacja: 15:19
Autor: Angela
Fot. TEJO
Podczas dzisiejszego spotkania w Empiku z pisarką Marią Nienartowicz z Karpacza, nie zabrakło opowieści o ciekawych miejscach i ludziach, uśmiechów, oklasków zagadek oraz najważniejszych gości – dzieci, które po brzegi wypełniły salon. Wszystkie z zaciekawieniem słuchały pouczających opowieści i chętnie włączały się do dyskusji z bajkopisarką.

Radości, jaka wśród dzieci pojawiła się na spotkaniu z Marią Nienartowicz, nie brakowało od początku do końca spotkania. Autorka opowieści o dzielnym i szlachetnym Karkonoskim Skrzacie oraz bajek o kwiatach i drzewach szczerze dzieliła się z młodymi czytelnikami tym, co przydarzyło jej się w życiu. Opowiadała o swoich inspiracjach i sprawach związanych z wydawaniem baśniowo-kolorowych książek.

- Wiecie co to jest regionalizm? – pytała dzieci pani Maria. – Nie? To ja wam powiem: to jest coś od początku do końca nasze. I taki jest Karkonoski Skrzat, postać, którą w wyobraźni literatki na pewno dzielnie wspiera Duch Gór, czyli Karkonosz. Z zaciekawieniem słuchali pani Marii najmłodsi uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 11 oraz Szkoły Podstawowej nr 8 ze swoimi opiekunami.

- To było bardzo fajne spotkanie. Nigdy nie widziałem żadnej pisarki – mówił Sebastian Pieńkowski z „jedenastki”.
Zadowolenie ze spędzenia czasu z autorką bajek regionalnych potwierdzili również Nikola Tabor, Karolina Jonio, Adaś Jędrzejowski, Michał Pietrzak, Maciek Ojawski.

Maria Nienartowicz czytała dzieciom fragmenty swoich bajek. Proponowała minikonkursy, a zwycięzców nagradzała okolicznościowymi zakładkami. Na koniec natomiast wręczyła dzieciom dyplomy i wypisała dedykacje na swoich książkach, które najmłodsi kupili w Empiku.

Pisarka z Karpacza ma mocną pozycję w literaturze dziecięcej dzięki wsparciu, między innymi, Książnicy Karkonoskiej i wielu innych instytucji, które przyczyniły się do promocji jej kolorowej twórczości.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~Pyzdra 10-09-2008 18:39
Oby więcej takich spotkań.
~Iza 10-09-2008 19:02
Swietne spotkanie,dzieci moze sie przekonaja ,ze istnieja inne formy spedzania czasu.Komputer,gry wirtualne narzucaja swoje formy.Ksiazka rozwija wyobraznie,wielki brawa dla organizatorow.Prosba o jeszcze...
piipi 10-09-2008 19:41
~Cudownie,ze dzieci maja taka Dobra Wrozke..taka Dobra Pania,a ktora te niewinne istotki do Cudownej Krainy Basni wprowadzi.~Dzieci w dobroc wierza i chca dobrem innych oddarzyc.~Dajmy im ta szanse,aby uwierzyli ..w dobroc Czlowieka.
~Sabath 10-09-2008 23:05
ja bardzo lubiłem tworzyć sobie bajki w myślach jak byłem mały ;-) ale teraz też sobie lubię pomarzyć ;-)

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group