Czwartek, 23 marca
Imieniny: Feliksa, Pelagii
Czytających: 8428
Zalogowanych: 21
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Karpacz: "Karkonoski sen" w Muzeum Sportu i Turystyki

Sobota, 13 marca 2021, 11:05
Autor: WAC
Karpacz: "Karkonoski sen" w Muzeum Sportu i Turystyki
Fot. Muzeum Sportu i Turystyki
Do końca marca w Muzeum Sportu i Turystyki w Karpaczu trwa wystawa "Karkonoski sen", na której prezentowane są prace malarskie Teresy Kępowicz.

Teresa Kępowicz jest mieszkanką Karpacza i absolwentką Akademii Sztuk Plastycznych we Wrocławiu. Dwukrotnie była nagrodzona przez Marszałka Województwa Dolnośląskiego za wybitne osiągnięcia w dziedzinie kultury. Zajmuje się głównie malarstwem sztalugowym. W dorobku artystycznym ma wiele wystaw krajowych i zagranicznych.

Malarstwo Teresy Kępowicz ściśle związane jest z Karkonoszami. Z tego szczególnego miejsca na ziemi wyrasta i z górskiego krajobrazu czerpie natchnienie. Jest symbolicznym portretem miejsca, gdzie elementy pejzażu z jego bogactwem i różnorodnością są wprawdzie widoczne i rozpoznawalne, lecz całość ma wymiar bardziej uniwersalny niż dosłowny, dotyczy duchowej strony bytu. Jej malarstwo osadzone jest w konkretnej rzeczywistości, porusza tematy filozoficzne, stawia pytania egzystencjalne. Każdy kolejny obraz to podejmowana na nowo opowieść o przeszłości, teraźniejszości, przemijaniu i zmianie.

Twoja reakcja na artykuł?

8
89%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
11%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group