Środa, 21 października
Imieniny: Urszuli, Jakuba
Czytających: 7142
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Karkonoski Orszak Trzech Króli we wtorek

Wiadomości: Jelenia Góra
Sobota, 3 stycznia 2015, 8:37
Aktualizacja: 9:04
Autor: Org
Fot. Organizator
W Święto Objawienia Pańskiego 2015 roku, Orszak Trzech Króli przejdzie ulicami 332 miejscowości w Polsce i 15 miast za granicą. W Jeleniej Górze, już czwarty rok z rzędu, Karkonoskie Stowarzyszenie Edukacyjne u Erazma i Pankracego organizuje 6. stycznia Karkonoski Orszak Trzech Króli.

Wydarzenie rozpocznie się mszą świętą z góralską oprawą o godz. 12.00 w jeleniogórskiej bazylice, skąd o godz. 13.00 na ulice Jeleniej Góry wyruszy wielobarwny i rozśpiewany korowód, by dotrzeć do stajenki na Placu Ratuszowym i pokłonić się Dzieciątku. Całość zakończy się wspólnym śpiewaniem kolęd z góralską kapelą „Janicki”. Trzon Orszaku stanowić będą dzieci z jeleniogórskich i karkonoskich szkół oraz przedszkoli, ubranych w kolorowe stroje. Przyłączający się do Orszaku mieszkańcy Jeleniej Góry i turyści otrzymają korony i śpiewniki.

Podczas wydarzenia wolontariusze, wyposażeni w specjalne identyfikatory ze zdjęciem oraz zaplombowane puszki, na których znajdzie się logo oraz adres Stowarzyszenia – organizatora zbiórki - będą zbierać datki na wsparcie Publicznego Katolickiego Gimnazjum u św. Pankracego w Jeleniej Górze.

Karkonoski Orszak Trzech Króli organizowany jest dla ludzi, którzy chcą przyjść, pobyć z sobą, pośpiewać kolędy i pokłonić się nowo narodzonemu Zbawicielowi. To okazja do wspólnego działania całych rodzin. Lekcja obywatelskiej aktywności, doskonała sposobność do tego, by razem z innymi – często nieznanymi ludźmi – zrobić coś dla innych. Przez osobisty przykład pokazujemy też naszym dzieciom, jak radosne i otwarte jest chrześcijaństwo – mówi Mariusz Gierus ze Stowarzyszenia u Erazma i Pankracego. Fenomen Orszaku polega na tym, że do udziału w nim są zaproszeni wszyscy – wierzący i niewierzący. Po prostu, każdy kto szuka w swoim życiu odpowiedzi na najważniejsze pytania. W tym dniu możemy być jak Trzej Mędrcy – ujrzeć światło betlejemskiej gwiazdy, pójść za nią i odnaleźć Prawdę, Dobro i Piękno – dodaje.

Więcej informacji o Karkonoskim Orszaku Trzech Króli można znaleźć na stronach: www.sep.edu.pl oraz www.jelenia-gora.orszak.org, a także na facebooku: www.facebook.com/sepedupl

Orszak Trzech Króli przywrócił starą polską tradycję jasełek ulicznych. Radosnych, wielobarwnych grup rozśpiewanych i uśmiechniętych kolędników głoszących na ulicach Radosną i Dobrą Nowinę o narodzeniu Jezusa. Każdego roku do Orszaku dołączają kolejne miejscowości w Polsce i na świecie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (41) Dodaj komentarz

~heretyk 3-01-2015 9:08
"" będą zbierać datki ""kasa ,kasa kiedy reformy Franciszka dotrą do Polski ?
~katolik 3-01-2015 9:13
Ciemnogród i zaścianek europy.
~Simplex 3-01-2015 9:29
"reformy Franciszka"? Kościół ubogi nie będzie miał nic. Także dla ubogich.
~heretyk 3-01-2015 9:58
Kościół został powolany do głoszenia ewangelii a nie rozdawania pieniędzy wcześniej nam zagrabionych.
~parafianka 3-01-2015 10:01
Super - wybieram się i rzucę młodzieży chojne datki - na rozwój szkoły katolickiej. Wolę dać im niż Owsiakowi. Jemu nie daję aż nie znajdzie słoika.
~kler w kosmos 3-01-2015 10:09
To jedno z największych polskich nieszczęść: czarna zaraza, pijawka wysysająca z państwowego budżetu miliardy rocznie + miliony z datków naiwnych głupich ludzi - jeszcze wyciąga swoje macki po kasę przy okazji świętowania jakiejś bajki "o 3 królach" i to bezprawnie: czy mają pozwolenie na publiczną zbiórkę pieniędzy? A przede wszystkim z jakiej racji na publiczną szkołę, która jest opłacana właśnie z publicznych pieniędzy przez państwo??! Jeszcze im mało?? Co, zabrakło na nową furę dla proboszcza, biskupa czy innego kacyka w sukience? A może danina wysyłana do Watykanu uległa podwyżce?
~Miro60 3-01-2015 13:14
Do parafianki.Widać że ocenę bardzo dobrą chyba miała pani tylko z religii!Oprócz katechizmu jest jeszcze np.słownik ortograficzny do którego lektury serdecznie panią zapraszam.Jeśli chodzi o to kolejne bajeczne święto to kościół może sobie organizować nawet trzy razy dziennie ale za własne pieniądze.Mam serdecznie dość finansowania przez państwo wszelkich uroczystości,budowli oraz całej armii księży,zakonników i dostojników kościelnych!Nawiązując do p.Owsiaka to właśnie jego działalność przynosi wymierne efekty dla całego społeczeństwa!Na koniec mam jedyną prośbę,za swoje róbcie co chcecie ale moje pieniądze zostawcie w świętym spokoju!
~mikju 3-01-2015 13:23
do miro60 - to państwo polskie ma obowiązek kupić i zapewnić polakom to co kupuje owsiak , ten koleś po prostu wyłudza od polaków pieniądze, my mamy się leczyć i kupować sprzęt z kasy państwa a nie poprzez datki na jakieś tam fundacje, płacimy ubezpieczenie i nam się to należy, jak dajemy na fundacje to tak jakbyśmy sami sobie kupowali sprzęt, więc po co nam państwo - nie widzicie jak nas okradli przez ostatnie 25 lat, nawet niema pieniędzy na leczenie i sprzęt medyczny dla polaków - rząd który tylko mówi po polsku nie jest polskim rządem - należy jak najszybciej pogonić z kraju drani z PO,PiS,SLD, i pozostałych co rządzili przez ostatnie 25lat
~Małgochna 3-01-2015 13:43
Radosny i kolorowy pochód, święto dla tych, którzy szukają prawdy. Będę i zapraszam.
~opp 3-01-2015 14:02
Taki paradoks, jeden z drugim siedli przed monitorami i psioczą coś o ich okradaniu z podatków, a sami nic nie zrobią, żeby to zmienić... Wystarczy odejść od komputera i zacząć działać ZA WŁASNE PIENIĄDZE! Mnóstwo ludzi angażujących się w organizacje społeczne doskonale wie, że to co przy okazji uda się uzyskać z budżetu państwa jest zaledwie kroplą wobec ogromu pracy, jaki na codzień wkładają w to ŻEBY DZIAŁO SIĘ COŚ DOBREGO. Publiczna kasa idzie za to bokiem na urzędników i ich boki. Przy okazji warto wspomnieć, że ostatni Sylwester, zorganizowany w całości z kasy miasta kosztował bagatela 150 tyś zł i jaki mieliście na to wpływ?! Na pewno zdecydowanie mniejszy, niż to, czy chcecie wesprzeć jedną, czy drugą organizację pożytku publicznego, do którego to wsparcia NIKT WAS NIE ZMUSZA!
~ 3-01-2015 14:23
do MIKIU Popieram Cie Masz racje we wszystkim Tak samo mysle jak Ty.
~Miro60 3-01-2015 14:25
Do mikju.Ze wszystkim się zgadzam.Oczywiście wszystkiemu jest winne państwo i jego polityka.Rządzący mają w głębokim poważaniu naszą sytuację materialną i zdrowotną.Wiem że tak nie powinno być ale ciężko chore dziecko nie interesuje się polityką i to od kogo otrzyma pomoc jest już sprawą drugorzędną.Nie wiem kiedy Polska stanie się normalnym krajem gdzie życie i zdrowie obywateli będzie rzeczą najważniejszą!Znając pazerność i niegospodarność polityków i urzędników nie mamy co liczyć na szybką poprawę.W dalszym ciągu będę się upierał że miliardy przeznaczone na funkcjonowanie kościoła można by było spożytkować chociażby na opiekę zdrowotną.Jest jeszcze wiele źródeł pozyskania pieniędzy ale z wiadomych powodów nie da się tego wszystkiego ująć w krótkim komentarzu.
~jezuita 3-01-2015 14:32
Jak się komuś nie podoba ten "orszak..." i inne zwyczaje oraz tradycje, za przeproszeniem, niech wy.......a z Polski do Niemiec, Francji czy GB. Polska ma wspaniałe rzeczy do zakomunikowania Europie i Światu!
~jezuita 3-01-2015 14:37
... i jestem za WOŚP, nie lubię wojny Polsko-Polskiej, nie oglądam TV Trwam i nie słucham Radia Maryja. Wierzę w Boga i kocham kiedy jest Pokój między nami. Orszak Trzech Króli to jedna z tych wspaniałych rzeczy do pokazania Europie i Światu.
~hej kolęda 3-01-2015 14:40
Już zaczęły się żniwa. Chodzą "CZARNI" i strzygą swoje owieczki. Po co to? Mało z tacy, za chrzty, śluby, pogrzeby, komunie? Jeszcze ostatni wdowi grosz na nowe autko, bo ciężko nieść wielkie brzuszysko. Jeszcze się spoci ! Całe szczęście nie ma już Świętej Inkwizycji bo spalili by mnie na stosie za to co piszę. Hej kolęda, kolęda !!!
~Miro60 3-01-2015 14:53
Do opp.Może ty człowieku siedzisz przed monitorem i nic nie robisz bo ja akurat udzielam się w instytucjach charytatywnych i w miarę moich możliwości wspieram je finansowo.Wiem że jest to kropla w morzu potrzeb dlatego zawsze będę walczył o to aby nasze pieniądze nie były w ten sposób marnotrawione.Mam prawo do własnego zdania i uważam że państwo bez mojej zgody dysponuje moimi pieniędzmi.Jeśli uważasz ze ciebie nie uszczupliło nawet ze złotówki to gratuluję szczęścia!Od nas zależy kto będzie rządził krajem więc może nadeszła ta chwila by wreszcie coś zmienić w tym chorym kraju.Najlepiej ujadać jeden na drugiego i nie zauważać faktycznych przyczyn tej całej sytuacji!
~Łotr 3-01-2015 15:09
Kolejna religijna zabawa kosztem podatników. I dla chwały KrK. A Boga tam nie będzie i się nie przyzna do tego.
~humel 3-01-2015 16:13
Kocham Boga ,nienawidzę zaś czarnych ,tłustych pasibrzuchów w sukienkach
~Gość 3-01-2015 16:41
Hieny kościelne, pasibrzuchy! Chciwość ich zżera - ciągle i jeszcze im mało! A ludzie naiwniacy płacą! Komu i za co! Pomogliby faktycznie ubogim albo chorym śmiertelnie dzieciom, które walczą o życie a rodzice są bezradni bo nie mają kasy na drogie operacje a nie zbierać na gimnazjum katolickie, które jest finansowane. A po co? Czy po to aby kształcić kościelnych p...lów! Zapewne po to! Ludzie ocknijcie się! A wy wielce święci z Pankracka przestańcie w końcu żebrać od biedoty ludzkiej! Wstyd - nie wy go nie macie.
rymcycymcy 3-01-2015 16:52
Poproszę o wytłumaczenie ...czemu ci królowie doszli dopiero na 6 stycznia, a nie na 26 grudnia ? :) ..no tak serio !
~parafianka 3-01-2015 17:44
Bo u Heroda się zasiedzieli.
~ 3-01-2015 18:07
precz z czarną zarazą
~soc-lib 3-01-2015 18:23
Złoto w przepastnych lochach klasztornych ,dolary w bankach Szwajcarii, na 1 kleche przypada kilkaset m2 mieszkań ,jak długo państwo będzie ICH utrzymywać.
~sumienie 3-01-2015 19:11
CO z łabędziami na stadionie przy Lubańskiej ,jutro niedziela będą ludzie może dokarmią ale i wstyd aby nie zrobić z chojny zadaszenia ,tak przyroda musi zrobić weryfikacje ale to MY zmieniamy klimat tej Ziemi i ponosimy odpowiedzialność za takie życie.
AnonimGall 3-01-2015 19:14
Heloł! Już od 25 lat mamy demokrację i żaden dżihadysta nie będzie zabraniał chrześcijanom celebrować ich święto!!!
~ProRock 3-01-2015 19:19
H E R E Z J A
~ 3-01-2015 19:41
@ AnonimGall: Sobota wieczór, a ty nie na nabożeństwie w kościele, nudna dewoto?
AnonimGall 3-01-2015 21:41
50.*.158.98 (50.*.158.98) - też cię lubię :)))))
~aaa 3-01-2015 22:24
Te pieniądze idą na Gimnazjum Katolickie...
~Bubr 3-01-2015 23:29
Biblia mowi o trzech medrcach a nie trzech krolach...
~ 3-01-2015 23:50
Catholic morons
~cóż 4-01-2015 0:04
Anonim Gall widać trollowanie przekłada nawet ponad nabożeństwo w kościele. U moherów takie zachowanie jakoś nie powinno dziwić...
~ansz 4-01-2015 0:21
To wspaniale !!! Będziemy !!!i Bardzo cieszymy się, że możemy brać udział w Orszaku Trzech Króli !!!
~AD966 4-01-2015 7:34
Ja lubię oglądać mamuśki ze swoimi małymi miskami aby zaistnieć ,dlaczego tak mało jest ojców ,przecież 90% tego zbiegowiska nawet nie wie,nie zna historii 3 mędrców.W południe w orszaku po południu wTesco ,zalożę się że halloween też czciły.Powrot do obrzędów przedchrześcijańskich.Amen.
~zabubon 4-01-2015 10:18
Bubrze, Biblia mówi o trzech magach nie mędrcach. Wszystko zależy od tego kto tłumaczył na język współczesny.
~heretyk 4-01-2015 12:10
Ma być nasz cysorz. Według Ewangeli synoptycznych był jeszcze czwarty mędrzec ale się spóźnił bo rozdawał dar biednym po drodze .
~kola 4-01-2015 14:43
To ciągle pogłębiające się żebractwo to znak styropianowych czasów. Dzisiaj cały naród musi płacić za skok na kasę styropianowych bohaterów. Po prostu wstyd !!!
~WrukSekty 4-01-2015 17:32
Trzech kroli ? Moze troli bo nie wyobrazam sobie jak to krolowie z buta chodzili i to jeszcze po stajniach ? Ale katolicyzm to sekta wszelkich tajemnic i nie bede sie z koniem kopac. Ciekawostka , tzw. bozenarodzenie jest 25 grudnia co roku a tzw. wielkanoc nie jest tego samego dnia co roku ??? Ale to kolejna tajemnica sekty katolickiej . Ale ale , niejaki papiez Grzegorz XIII zmienil kalendarz , dlatego obecny nazywa sie gregorianski , to jak to teraz bedzie ? 25 grudnia czy inna data ? Sekta i tyle .
~mieszkanka Karpacza 4-01-2015 21:33
w Karpaczu też będzie pochód trzech króli - i to bez żadnych datków. Msza o 11 a o 12 wymarsz:) ZAPRASZAM DO KARPACZA!
~ab+ 5-01-2015 7:49
WYMARSZ to prawie jak wojsko ,będziecie walczyć ze ZŁYM ? To do sejmy,NFZ, KRUS ZUS,
~luck 5-01-2015 14:36
Ten naród oszalał! Gdzie jest generał ?- chyba pojedzie na osiołku, na przedzie!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group