Niedziela, 14 sierpnia
Imieniny: Maksymiliana, Alfreda
Czytających: 9861
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Karkonoski Orszak Trzech Króli we wtorek

Sobota, 3 stycznia 2015, 8:37
Aktualizacja: 9:04
Autor: Org
Jelenia Góra: Karkonoski Orszak Trzech Króli we wtorek
Fot. Organizator
W Święto Objawienia Pańskiego 2015 roku, Orszak Trzech Króli przejdzie ulicami 332 miejscowości w Polsce i 15 miast za granicą. W Jeleniej Górze, już czwarty rok z rzędu, Karkonoskie Stowarzyszenie Edukacyjne u Erazma i Pankracego organizuje 6. stycznia Karkonoski Orszak Trzech Króli.

Wydarzenie rozpocznie się mszą świętą z góralską oprawą o godz. 12.00 w jeleniogórskiej bazylice, skąd o godz. 13.00 na ulice Jeleniej Góry wyruszy wielobarwny i rozśpiewany korowód, by dotrzeć do stajenki na Placu Ratuszowym i pokłonić się Dzieciątku. Całość zakończy się wspólnym śpiewaniem kolęd z góralską kapelą „Janicki”. Trzon Orszaku stanowić będą dzieci z jeleniogórskich i karkonoskich szkół oraz przedszkoli, ubranych w kolorowe stroje. Przyłączający się do Orszaku mieszkańcy Jeleniej Góry i turyści otrzymają korony i śpiewniki.

Podczas wydarzenia wolontariusze, wyposażeni w specjalne identyfikatory ze zdjęciem oraz zaplombowane puszki, na których znajdzie się logo oraz adres Stowarzyszenia – organizatora zbiórki - będą zbierać datki na wsparcie Publicznego Katolickiego Gimnazjum u św. Pankracego w Jeleniej Górze.

Karkonoski Orszak Trzech Króli organizowany jest dla ludzi, którzy chcą przyjść, pobyć z sobą, pośpiewać kolędy i pokłonić się nowo narodzonemu Zbawicielowi. To okazja do wspólnego działania całych rodzin. Lekcja obywatelskiej aktywności, doskonała sposobność do tego, by razem z innymi – często nieznanymi ludźmi – zrobić coś dla innych. Przez osobisty przykład pokazujemy też naszym dzieciom, jak radosne i otwarte jest chrześcijaństwo – mówi Mariusz Gierus ze Stowarzyszenia u Erazma i Pankracego. Fenomen Orszaku polega na tym, że do udziału w nim są zaproszeni wszyscy – wierzący i niewierzący. Po prostu, każdy kto szuka w swoim życiu odpowiedzi na najważniejsze pytania. W tym dniu możemy być jak Trzej Mędrcy – ujrzeć światło betlejemskiej gwiazdy, pójść za nią i odnaleźć Prawdę, Dobro i Piękno – dodaje.

Więcej informacji o Karkonoskim Orszaku Trzech Króli można znaleźć na stronach: www.sep.edu.pl oraz www.jelenia-gora.orszak.org, a także na facebooku: www.facebook.com/sepedupl

Orszak Trzech Króli przywrócił starą polską tradycję jasełek ulicznych. Radosnych, wielobarwnych grup rozśpiewanych i uśmiechniętych kolędników głoszących na ulicach Radosną i Dobrą Nowinę o narodzeniu Jezusa. Każdego roku do Orszaku dołączają kolejne miejscowości w Polsce i na świecie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (41) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group