Sobota, 9 grudnia
Imieniny: Joanny, Wiesława
Czytających: 8600
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Karkonoski Mini Handball

Środa, 16 października 2019, 3:41
Aktualizacja: 3:45
Autor: MDvR
Jelenia Góra: Karkonoski Mini Handball
Fot. archiwum
Projekt pod nazwą „Karkonoski Mini Handball ” ma na celu propagowanie zdrowego, sportowego trybu życia oraz kultury fizycznej wśród dzieci i młodzieży. To już III edycja turniejów Mini – Piłki Ręcznej. Pomysłodawcy przedsięwzięcia mają nadzieję, że kolejne edycje, które organizowane będą cyklicznie na początku każdego nowego roku szkolnego będą przynosiły wiele emocji i wrażeń dla najmłodszych uczestników.

Pkt. 1 Opis Projektu
"Karkonoski Mini Handball" to cykl turniejów mini piłki ręcznej dla uczniów klas I-III i IV-VI szkół podstawowych. Każda z uczestniczących szkół zgłasza do rozgrywek maksymalnie dwa 8-osobowe zespoły (w dwóch rocznikach klas I-III oraz IV-VI – szczegóły w pkt. 4 Regulamin rozgrywek). Wierzymy, że dzięki możliwości wystawienia „reprezentacji szkoły” w tych rozgrywkach, w każdej ze szkół wzrośnie liczba lekcji wychowania fizycznego ukierunkowanych na naukę gry w piłkę ręczną, co wyraźnie wpłynie na wzrost popularności tej dyscypliny, jej poziomu na szczeblu zarówno młodzieżowym jak i w przyszłości seniorskim. Rozgrywki III edycji są rozgrywane tylko w Jeleniej Górze 22.11.2019r w Parku Sportowym Złotnicza. Turniej jest skierowany dla dzieci szkół podstawowych Miasta i powiatu Jelenia Góra. Podczas turniejów obowiązuje system gry każdy z każdym, bez walki o miejsca. Zależy nam, żeby każde dziecko nie czuło się gorsze, więc miejsca nie są istotne. Każdy z nich jest zwycięzcą. Organizator gwarantuję uczestnikom komplet koszulek Karkonoskiego Mini Handball-u” w których zawodnicy będą grali, medale oraz puchary. W trakcie turnieju będzie prowadzona loteria, w której będzie można wygrać sprzęt sportowy marki Kempa, koszulki z podpisami reprezentantów Polski w piłce ręcznej oraz wiele innych niespodzianek.

Pkt. 2 Podmiot realizujący
Projekt realizowany będzie przez Stowarzyszenie UKS Śniadek Jelenia Góra., z siedzibą w Jeleniej Górze przy al. Jana Pawła II 25.
Koordynatorem projektu "Karkonoski Mini Handball" jest Emilia Wasiucionek – trenerka grupy młodzieżowej biorącej udział w rozgrywkach dolnośląskich w stowarzyszeniu UKS "Śniadek" Jelenia Góra oraz licencjonowany trener Związku Piłki Ręcznej w Polsce – Jarosław Zawiślański – prezes Stowarzyszenia oraz trener młodzików w UKS "Śniadek" Jelenia Góra.

Pkt. 3 Wizja, misja i cele do osiągnięcia
a. Wizja Karkonoskiego Mini Handballa.
Karkonoski Mini Handball będzie turniejem dla szkolnych zespołów z Jeleniej Góry i powiatu jeleniogórskiego. Uczniowie klas I-III i IV-VI szkół podstawowych będą mieli możliwość reprezentowania swojej szkoły w rywalizacji mini piłki ręcznej, poznania jej cech i zasad gry oraz w duchu fair play z rówieśnikami z regionu. Rozegranie już kolejnych turniejów organizowanych przez Stowarzyszenie UKS Śniadek Jelenia Góra spowoduje znaczący wzrost zainteresowania sportem, a w szczególności piłką ręczną wśród młodzieży w wieku szkolnym, co walnie przyczyni się do poprawy kondycji fizycznej młodego pokolenia, a w przyszłości przyniesie wymierne skutki dla stanu zdrowia populacji regionu.

b. Misja Karkonoskiego Mini Handballa. Naszym celem jest rozwój piłki ręcznej w Jeleniej Górze. Wdrożenia systemu naboru,
szkolenia, uczestnictwa w rozgrywkach regionalnych oraz centralnych, opartego przede wszystkim na wychowankach, zawodnikach pochodzących i identyfikujących się z regionem jeleniogórskim. Chcemy, by Karkonoski Mini Handball był miejscem, w którym rozpoczną swoją przygodę ze sportem przyszli mistrzowie kraju i świata oraz medaliści olimpijscy.
c. Cele Karkonoskiego Mini Handballa
- Rozpoczęcie szkolenia młodych zawodników na jak najwcześniejszym etapie.
- Krzewienie kultury fizycznej i zdrowego trybu życia wśród uczniów szkół podstawowych.
- Zachęcanie młodzieży do aktywnego udziału w lekcjach Wychowania Fizycznego.
- Kształcenie i wychowywanie młodego pokolenia mieszkańców Dolnego Śląska.
- Budowanie wizerunku regionu Dolnego Śląska, jako regionu szczególnie dbającego o kondycję fizyczną młodzieży i zdrowie mieszkańców.
- Przygotowanie podwalin pod przyszłe sukcesy dolnośląskich klubów i reprezentantów Polski wywodzących się z Dolnego Śląska

Pkt. 4 Koszty
Koszty związane z organizacją turniejów ponosi organizator - Stowarzyszenie UKS ,,Śniadek” Jelenia Góra.
Organizator zapewnia:
-Halę sportową (przygotowaną do rozgrywek)
- Komplet koszulek dla zawodników (dla każdej grupy wiekowej max 8 zawodników)
- poczęstunek dla uczestników i gości
- Obsługę medyczną w trakcie turniejów (organizator nie ubezpiecza zawodników i opiekunów od następstw NW)
- Obsługę sędziowską i obsługę techniczną
- medale i puchary
- wiele innych niespodzianek
Organizator nie pokrywa kosztów związanych z dojazdem drużyn na turniej.

Pkt. 5 Regulamin rozgrywek
a. Miejsce zawodów:
Jelenia Góra - hala sportowa przy ul. Złotnicza 12,
* Ze względu na dużą ilość uczestników zawodów dzieci do zawodów będą się przygotowywały / przebierały w sektorach na trybunach hali sportowej. Za mienie (telefony, pieniądze itp. rzeczy) pozostawione w sektorze, organizator nie ponosi odpowiedzialności.
b. Terminarz rozgrywek.
- 22.11.2019 r. - hala ul. Złotnicza 12 Jelenia Góra, godziny rozgrywek 9.00-13.00
c. Regulamin turniejów Karkonoskiego Mini Handballa:
W turnieju może wziąć udział maksymalnie 8 drużyn. Rywalizacja odbędzie się w dwóch grupach (klasy I-III i IV-VI) 4 zespoły w danej kategorii wiekowej, systemem każdy z każdym bez walki o miejsca. W turnieju każdy zespół rozegra 3 spotkania. Zawody zostaną rozegrane zgodnie z przepisami ZPRP. Natomiast punktacja, czas rozgrywania meczy i wszystkie kwestie sporne rozstrzyga sędzia główny w porozumieniu z organizatorami.
d. Drużyna i zgłoszenie:
Drużyna składa się z 8 zawodników (drużyny podział na chłopcy/dziewczynki) + opiekun, każda szkoła może zgłosić dwie drużyny po jednej w każdej z grup I-III i IV-VI.
Szkoła może zgłosić do 8 zawodników w jednej z kategorii, czyli maksymalnie 16 zawodników, jeśli zgłosi chęć wzięcia udziału w 2 kategoriach. Zastrzeżeniem jest to, że każdy zgłoszony uczestnik musi pojawić się na parkiecie boiska. Podczas meczu na boisku jednorazowo występuje 3 graczy z pola gry i bramkarz.
Zgłoszenia szkół wraz z kartą zgłoszonych zespołów/zawodników i opiekunów ( Zał. nr 1) przesyłamy do dnia 31 października 2019 r. na e-mail: ukssniadekjg@wp.pl
e. Czas gry:
Mecze w grupie rozgrywane będą 2x10 minut z przerwą 2 minutową.
Regulamin nie przewidują możliwości brania czasu przez trenerów, czas trwania kary to 1 minuta.
Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do zmiany niektórych punktów regulaminu przed rozpoczęciem turniejów.

f. Punktacja:
Punktacja za zwycięstwo 2 pkt, remis 1 pkt, przegrana 0 pkt. Przy równej ilości punktów o miejscu w grupie decyduje lepszy stosunek bramek.
g. Nagrody i wyróżnienia:
Nagrody w formie pucharów, medali dla szkół i drużyn/zespołów biorących udział. Organizator dodatkowo zapewnia nagrody z marką promującą ,,Karkonoskiego Mini Handballa”. Każdy uczestnik w trakcie turnieju otrzyma wodę do picia i poczęstunek. W razie pytań służymy informacją i odpowiemy na każde Państwa wątpliwości. Serdecznie zapraszamy do udziału w tym innowacyjnym projekcie.

Realizacja projektu: październik-listopad 2019

Kontakt: UKS Śniadek Jelenia Góra, 58-500 Jelenia Góra Al. Jana Pawła II 25, e-mail: ukssniadekjg@wp.pl tel. +48 791-043-479

(Organizator)

Twoja reakcja na artykuł?

4
80%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
20%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy jeździsz pociągami?

Oddanych
głosów
226
Nigdy
20%
Rzadko
41%
Czasami
24%
Często
15%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Czy warto obejrzeć film o Napoleonie?
 
Rozmowy Jelonki
Przepiękne freski w Małej Kamienicy
 
Koszykówka
Wichoś walczy z Liderem
 
112
Popalali, a policjanci ich złapali
 
Aktualności
Dzieje się w Polsce: próbował wepchnąć ich pod pociąg
 
Polityka
Radni debatują
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group