Wtorek, 24 maja
Imieniny: Joanny, Zuzanny
Czytających: 8033
Zalogowanych: 14
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Karkonoska historia – w środę dla wszystkich

Niedziela, 24 kwietnia 2022, 11:04
Autor: Krzysztof Tęcza
Jelenia Góra: Karkonoska historia – w środę dla wszystkich
Fot. Archiwum Jelonki.com
Muzeum Karkonoskie w Jeleniej Górze i Regionalna Pracownia Krajoznawcza Karkonoszy zapraszają 27 kwietnia (środa) o godz. 9.00 na „Karkonoskie spotkania krajoznawczo-historyczne”

Podczas spotkania w muzeum zostanie przybliżona historia związana z powstaniem i działalnością tej placówki, obejrzymy właśnie otwartą wystawę poświęconą Józefowi Gielniakowi, a następnie udamy się na spacer ,podczas którego poznamy historię zagospodarowania dzisiejszego Wzgórza Kościuszki. Postaramy się odnaleźć widoczne w terenie ślady po istniejących tam obiektach. Poznamy tajemnice tego miejsca, jego walory a na koniec będziemy mogli, dzięki zbudowanemu tam przekrojowi geologicznemu, dowiedzieć się o pasmach górskich wchodzących w skład Sudetów.

W spotkaniach może wziąć udział każdy zainteresowany historią naszego grodu oraz spacerem na świeżym powietrzu. Udział w spotkaniach jest bezpłatny, wskazane jest jedynie ubezpieczenie się od następstw nieszczęśliwych wypadków (członkowie PTTK są ubezpieczeni w ramach opłaconej składki).

Twoja reakcja na artykuł?

3
60%
Cieszy
1
20%
Hahaha
1
20%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group