Sobota, 8 sierpnia
Imieniny: Cypriana, Dominika
Czytających: 5478
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kara za stare prawko

Wiadomości: Kotlina Jeleniogórska
Piątek, 30 czerwca 2006, 0:00
Autor: TEJO
Fot. Archiwum
Od ósmej do osiemnastej pracuje w piątek Wydział Komunikacji Urzędu Miejskiego przy ulicy Sudeckiej w Jeleniej Górze. Dla zapominalskich to ostatnia szansa na wymianę starego prawa jazdy. Warto to uczynić: inaczej będą mandaty.

Od soboty przestają obowiązywać tak zwane miękkie dokumenty wydane między 1 maja 1993 a 30 czerwca 1999.

Policja ukarze tych kierowców, którzy takimi prawami jazdy będą się legitymowali od 1 lipca.
– Nie będzie pouczeń tylko mandaty. Funkcjonariusze będą bezwzględni – ostrzega podinsp. Maciej Dyjach, naczelnik sekcji ruchu drogowego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze

Posiadacze starych dokumentów zatrzymani przez patrole zapłacą 50 zł. Tyle, ile za brak uprawnień do prowadzenia pojazdu. Stare prawa jazdy będą też konfiskowane. Nie będą honorowane żadne zaświadczenia lub tak zwane dokumenty zastępcze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (15) Dodaj komentarz

~mieszkaniec jelonki 30-06-2006 11:22
To jakaś paranoja przecież wymiana dokumentu nie oznacza utraty uprawnień do kierowania pojazdem,urząd powinien przy wymianie wydawać każdemu wtórnik czyli dokument zastępczy,dla zawodowego kierowcy nawet jeden dzień bez prawka to problem ma iść na czas wymiany na urlop,wcale się nie dziwię że ludzie kombinują i zgłaszają zaginięcie prawa jazdy wtedy bez problemu otrzymują wtórnik,KIEDY W TYM KRAJU URZĘDY ZACZNĄ UŁATWIAĆ ŻYCIE LUDZIOM DO TEGO SĄ PRZECIEŻ STWORZONE I NIE MA TŁUMACZENIA ŻE BYŁO TYLE CZASU NA WYMIANĘ ,KAŻDY POWINIEN ROBIĆ SWOJE
~IgorekYa 30-06-2006 11:34
No zgadzam sie z przedmowca...To jest wlasnie Polska...
~JM 30-06-2006 11:37
Panie mieszkaniecu jelonki a ile to czasu było na wymianę prawa jazdy
~maksym 30-06-2006 11:47
Przecież wydają zaświadczenia! Mają taki obowiązek. Słuchaj radia!
~krzysztof 30-06-2006 12:53
Do maksyma. Słuchaj radia a nie radia. Żadne zaświadczenie nie uprawnia do prowadzenia pojazdów. Kawałek papieru to "dokument" bez wartości. Jak zwykle Kowalski i Nowak czekali na ostatnią chwilę.Nie ma usprawiedliwień. Czasu było mnóstwo. Jutro już będzie po temacie.
~daro 30-06-2006 13:21
teraz wszyscy mają pretensje do systemu. a ile czasu było na wymianę prawa jazdy ??? ja jestem za tym żeby zabierać od razu stare prawo jazdy i nie uwzględniać żadnych zaświadczeń.
~mieszkaniec jelonki 30-06-2006 13:41
do pana czy pani JM a komu przeszkadzały stare dokumenty chcą wymieniać niech robią to bezpłatnie , a co do stwierdzenia było tyle czasu większość urzędów pracuje do 15 ,a są ludzie którzy kończą pracę o 18 a nawet póżniej druga sprawa wymiana nawet w normalnym terminie trwała minimum 3 dni co przez te trzy dni ma robić np przedstawiciel handlowy,kierowca zawodowy,czekać brać urlop a może dać w łapę urzędasowi aby załatwić sprawę od ręki,dla mnie to zwykłe wyciąganie kasy od ludzi co będzie następne do wymiany świadectwa maturalne,indeksy z uczelni bo ktoś wymyśli nowe wzornictwo
~natali 30-06-2006 14:05
Do Krzysztofa: co sie czepiasz Nowaka??;P:P To jest bez sensu...Jak w szkolach:nic nikogo nie obchodzi!...ale co prawda to prawda:"to jest wlasnie Polska"....
~SUL przez "U" 30-06-2006 17:08
Co się tak podniecacie,przecież to "nowe" to już jest "stare".Pokazywali książeczki praw jazdy najnowsze honorowane w UE.Dopiero wyciagnęli od nas kasę i już szykują się na wyciagnięcie następnej kasy.Zgodnie z zasadą "Polak zapłaci"!!! A tak nawiasem TO DZISIAJ O 13,45 NIE BYŁO ŻADNEJ KOLEJKI W URZĘDZIE MIEJSKIM.TAKI LUZ MI SIĘ MARZY!
~jagusia 30-06-2006 17:16
do mieszkanca jelonki...ale przeciez jak składasz wniosek do Urzedu to nie zabieraja Ci starego prawa jazdy...dopiero przy obiorze nowego...(z reszta nie odbieraja tylko ładnie przycinaja) Co do godzin otwarcia...hmmm...nie wierze że przez okres 6 miesiecy szef nie pozwoli pracownikowi urwać sie na chwilke z pracy...szukacie dziury w całym. Był czas trza było działać...teraz nie ma co płakac nad rozlanym mlekiem.
~Etna 1-07-2006 1:45
A dla mnie to zwykla kradziez jest prawo jazdy mam wydane bezterminowo to czemu mam placic jeszcze za wymiane dokumentu ? paranoja!
~Do Etna 1-07-2006 20:21
bezterminowo to masz uprawnienia , a nie dokumęt.
~Tomy M. 1-07-2006 22:07
Kodeks Drogowy określa wyraźnie że do jazdy po ulicy uprawniona jest osoba która zdała EGZAMIN PAŃSTWOWY ... "papierek o nawie" PRAWO JAZDY jaki by nie był jest tylko papierkiem. Wniosek : po zdaniu egazminu można jeździć bez żadnego dokumentu i odmawiać przyjęcia mandatu. Płacimy podatki i takie rzeczy jak uprawnienia do kierowania pojazdem Policjant może sprawidź w komputerze przez krótkofalówkę ... NA CHOLERĘ JAKIEŚ PAPIERKI oni produkują ... niech w bazę danych lepiej ten szmal zainwestują i nie będzie problemu również z podrabianiem dokumentów.
~Do wszystkich NARZEKACZY 1-07-2006 22:55
Popieram wymianę dokumentów dlatego że niektórzy mają jakiś dokument od 30 lat a w nim zdjęcie ze szkoły podstawowej i spróbujcie rozpoznać czy to ON czy jego dziecko, a co do płacenia więcej wydajecie na jakieś "duperele" i wtedy żaden nie płacze że za drogo. Nawet gdyby do was przyjechali urzędnicy i wszystkie formalności załatwili w domu to i tak byście narzekali że musicie otworzyć im drzwi.
~NARZEKACZ 4-07-2006 10:43
W Wielkiej Brytanii sprawę wymiany prawa jazdy z polskiego na angielskie załatwia się na poczcie, poczytaj (Do wszystkich...) na forach dotyczących emigracji. Można też jeździć (bez kary) nie posiadając prawa jazdy przy sobie. Do tego trzeba mieć jednak normalnych a nie komuchowatych urzędników wydających rozporządzenia zgodne a nie sprzeczne z ustawami (Art. 150 ust. 1).A w ogóle po co ta wymiana? I tak za kilka lat będxie następna dostosowująca wzór do obowiązującego wg norm UE.Wątpię czy jakikolwiek urzędnik zaakceptowałby zdjęcie ze szkoły podstawowej wymyślasz na siłę argumenty.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group