Piątek, 30 września
Imieniny: Hieronima, Zofii
Czytających: 2208
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Dolny Śląsk: Kara za samosąd

Poniedziałek, 26 marca 2007, 0:00
Aktualizacja: Poniedziałek, 26 marca 2007, 9:02
Autor: TEJO
Dolny Śląsk: Kara za samosąd
Fot. Archiwum
Mężczyźni skazani za „nauczkę”, którą dali nieletnim chuliganom.

Rok i cztery miesiące więzienia w zawieszeniu na cztery lata to najsurowszy wyrok, jaki zapadł w sprawie trzech mieszkańców Leśnej. Usłyszał go Sławomir b., 44-letni przedsiębiorca.
We wrześniu ubiegłego roku, wraz z synem Andrzejem oraz kompanem Dariuszem R. postanowili dać nauczkę młodym chuliganom, którzy rzucali kamieniami niszcząc samochody firmy należącej do skazanego.

Przypomnijmy: mężczyźni wyłapali sprawców: trzynasto, jedenasto i dziewięciolatka na jednej z ulic w mieście. Zapakowali do ciężarówki i wywieźli do lasu. Tam B. wymógł na dzieciach chuliganach przyrzeczenie, że już więcej nie będą mu szkodzić. Uczynili to pod przymusem: B. mierzył do nich z wiatrówki.
Później oskarżeni kazali nieletnim rozebrać się do naga i przepędzili ich każąc biec przez kilka kilometrów przed samochodem.

Sprawa odbiła się szerokim echem w mediach ogólnopolskich, kiedy o wszystkim dowiedziała się policja. Wzbudziła falę krytyki wobec dorosłych, którzy ów samosąd wykonali. Mniej było głosów zauważających fakt, że młodzi chuligani, Krzysztof, Rafał i Sebastian sprawiali mnóstwo kłopotów wychowawczych zarówno w szkole jak i na podwórku. Wcześniej stróże prawa już się nimi zajmowali.

Sąd nie wziął pod uwagę tych okoliczności i skazał przedsiębiorcę na rok i cztery miesiące więzienia w zawieszeniu na cztery lata. Jego kompan dostał rok w zawieszeniu na cztery lata, a syn – także rok w zawieszeniu na trzy lata oraz „opiekę” sądowego kuratora. Dwaj starsi mężczyźni muszą zapłacić 1200 złotych grzywny.

Przed sądem oskarżeni okazali skruchę mówiąc, że teraz taką sprawę załatwiliby inaczej.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (30)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group