Czwartek, 29 września
Imieniny: Michała, Rafała, Gabriela
Czytających: 6907
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Szklarska Poręba: “Kaprysy płaskorzeźbione” Joanny Ratajczak–Kurowickiej

Czwartek, 20 listopada 2014, 8:23
Aktualizacja: Sobota, 22 listopada 2014, 8:17
Autor: Manu
Szklarska Poręba: “Kaprysy płaskorzeźbione” Joanny Ratajczak–Kurowickiej
Fot. BM
W nadchodzącą sobotę (22.11) o godz. 17.00 w sali wystawowej Hotelu Bossa Nova w Szklarskiej Porębie (przy ul. Kilińskiego 14) będzie miało miejsce otwarcie wystawy obrazów Joanny Ratajczak–Kurowickiej “Kaprysy płaskorzeźbione”. Wystawę będzie można oglądać do końca stycznia 2015. Wstęp wolny.

Joanna Ratajczak-Kurowicka jest absolwentką Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. Uprawia malarstwo, rzeźbę, poezję. Sięga po nowatorskie formy plastyczne, tworząc obiekty z miedzi i srebra. Interesuje ją: światło i ruch, złudzenia optyczne, odciski linii papilarnych i poezja, której szuka w plastycznych kształtach. Chętnie też maluje portrety, akty i kwiaty, wybierając tradycyjne techniki: olej na płótnie i akwarelę. W latach 1994-2014 pokazywała swoje prace na wielu wystawach indywidualnych i zbiorowych.

W twórczości Joanny Ratajczak-Kurowickiej pojawiają się dwie odrębne drogi twórcze: plastyczna i literacka. Autorka tomów poetyckich pt. “Czas wyrwany” (Warszawa, 2001), “Otwarty dotyk” (Kraków, 2014). Jej wiersze były też publikowane w “Poezji Polskiej - Antologii tysiąclecia” (Warszawa, 2002) i innych antologiach.

Artystka prowadzi także autorskie pracownie plastyczne dla młodzieży i dorosłych, warsztaty artystyczne, plenery plastyczne. Uczy również wiedzy o kulturze. Organizuje wystawy i przeglądy dla plastyków amatorów. Jest autorką publikacji pt. “Książka artystyczna i nie tylko”, która stanowi część zbiorowej monografii pt. “Świat człowieka w perspektywie wiedzy humanistycznej” (pod red. prof. dr hab. Witolda Tulibackiego, Olsztyn 2005) oraz wprowadzeń do katalogów wystawowych.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group