Poniedziałek, 27 czerwca
Imieniny: Marii, Władysława
Czytających: 7328
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Kapryśna pogoda i wiele atrakcji na festynie w „Jedenastce”

Niedziela, 15 czerwca 2014, 7:40
Aktualizacja: Poniedziałek, 16 czerwca 2014, 7:05
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Kapryśna pogoda i wiele atrakcji na festynie w „Jedenastce”
Fot. Przemek Kaczałko
Powitanie lata w jeleniogórskiej Szkole Podstawowej nr 11 odbyło się wczoraj (14.06) przy zmiennej pogodzie, ale gdy tylko przestawało padać dzieci i młodzież ustawiały się w kolejkach do licznych atrakcji. Imprezę zorganizowała rada rodziców zaobrzańskiej placówki.

Koło fortuny z nagrodą główną w wysokości 1 tysiąca złotych, pokazy AIKIDO, konkursy, jazda konna – to tylko kilka z wielu atrakcji, jakie czekały na uczestników festynu w SP 11.

- Atrakcji przygotowaliśmy mnóstwo: pokazy sztuki walki, konkursy strzeleckie, rzuty do kosza, jazda konna, konkursy rowerowe, gokartowe, malowanie twarzy – wymieniał dyrektor SP 11 Eugeniusz Sroka. - Cieszę się i bardzo dziękuję wszystkim sponsorom, którzy wsparli ten festyn, bo jest on dla wszystkich mieszkańców miasta. Za pomoc dziękuję również rodzicom, którzy m.in. upiekli pyszne ciasta. Pieniądze zebrane z tych wszystkich atrakcji zostaną przeznaczone na zadania realizowane przez radę rodziców –jest tam odpowiednie grono osób, które wie na jakie potrzeby je wydać – dodał Eugeniusz Sroka.

Tradycyjnie udział w imprezie wzięli mundurowi – było znakowanie rowerów przez policję, obsługa węża strażackiego czy miasteczko ruchu drogowego ze strażą miejską.

- Jest duży „popyt” na rowery, więc warto je zabezpieczyć, oznakować – mówiła Beata Sosulska-Baran z Wydziału prewencji KMP w Jeleniej Górze. - Jeśli rower zostanie odnaleziony, my wiemy po numerach na ramie, kto jest właścicielem. Często zdarza się, że odnajdujemy rowery i nie wiemy do kogo należy, bo nie jest oznakowany. Aby oznakować rower trzeba przyjść z dowodem osobistym, młodzież powinna mieć ze sobą legitymację szkolną – dodała.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group