Wtorek, 31 stycznia
Imieniny: Jana, Marceliny
Czytających: 7808
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Kąpiel w termach od 2012 roku

Piątek, 30 lipca 2010, 8:09
Aktualizacja: 8:09
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Kąpiel w termach od 2012 roku
Fot. TEJO
Z początkiem sierpnia Jelenia Góra podpisze umowę z wyłonionym w minioną środę wykonawcą na budowę Term Cieplickich Dolnośląskiego Centrum Rekreacji. Prace wykona konsorcjum firm Tiwwal z Warszawy oraz Holma z Babic, które złożyło ofertę z kwotą niespełna 42,8 mln zł. Termin zakończenia plac planowany jest na 30 listopada 2011 roku.

Do przetargu na budowę Term Cieplickich Dolnośląskiego Centrum Rekreacji Wodnej, zgłosiło się pięć firm, w tym z Leszna, Wrocławia i Karpacza. Najkorzystniejszą ofertę złożyło konsorcjum, którego liderem jest firma Tiwwal z Warszawy. Przedsiębiorcy zaproponowali kwotę blisko 42 mln 778 tys. zł, czyli o 6,4 mln zł mniej od szacownych kosztów inwestycji.

Termy cieplickie do listopada przyszłego roku staną nieopodal Parku Zdrojowego na terenie o powierzchni 1,4 ha nabytym przez miasto od PM Poland.
Do zadań wykonawcy będzie należało wykonanie całorocznego kompleksu basenowo-rekreacyjnego z wykorzystaniem wód termalnych o właściwościach leczniczych i profilaktycznych.

Na parterze dwukondygnacyjnego obiektu, o powierzchni użytkowej ponad 5690 m kw., długości ponad 70 m oraz wysokości ponad 11 m, ma się pojawić hol, portiernia, szatnie, toalety, stanowiska kasowe wyposażone w system obsługi klienta, natryski, przebieralnie wyposażone w 450 szafek i sieć basenów, brodzików i wodnych atrakcji.

Basen rekreacyjny będzie wykonany ze stali nierdzewnej o powierzchni lustra wody ponad 438 metrów kw. i głębokości od 1,10 do 1,60 m. Będzie on wyposażony w cztery tory do pływania o długości 25 metrów i liczne atrakcje tj. leżanki wodne, dziką rzekę, gajzery wodne, tryskacze, grzybek i grotę wodną. Pojawią się tu również dwa brodziki z atrakcjami, baseny termalne, zjeżdżalnie, jacuzzi, zespół odnowy biologicznej i zespół rekreacyjny z basenem zewnętrznym o powierzchni ponad 334 m kw.

Na pierwszym piętrze pojawi się zespół gastronomiczny z zapleczem na około 40 osób i antresola widokowa.
Szacuje się, że pracę w tym obiekcie znajdzie około 20 osób, a co roku korzystać z niego będzie około 200 tys. mieszkańców i turystów.
– Uroczyste podpisanie umowy odbędzie się w połowie sierpnia. Prace rozpoczną się jeszcze w tym roku, zakończą się w listopadzie przyszłego roku. Następnie będą przeprowadzone wszelkie odbiory i obiekt zacznie służyć mieszkańcom i miłośnikom rekreacji wodnej od 2012 roku – mówi Marek Obrębalski, prezydent miasta Jelenia Góra.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (27)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
1029
Tak
21%
Nie
69%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group