Niedziela, 10 grudnia
Imieniny: Bogdana, Daniela, Julii
Czytających: 9094
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Kamień węgielny pod Galerię Sudecką wmurowany

Piątek, 17 maja 2013, 7:18
Aktualizacja: Poniedziałek, 20 maja 2013, 7:10
Autor: Angela
Jelenia Góra: Kamień węgielny pod Galerię Sudecką wmurowany
Fot. Angela
Działające od 13. lat w Jeleniej Górze Centrum Handlowe Echo na Zabobrzu rozbudowuje się. Dzięki rozbudowie, która ruszy w czerwcu br. obiekt zyska 25 tys. m kw. powierzchni handlowej, czyli ok. 150 nowych sklepów i punktów usługowych, parking na 1 800 miejsc oraz 7–salowe kino Helios. Pracę przy budowie Galerii Sudeckiej znajdzie około 200 osób. Wczoraj (16.05) podpisano akt erekcyjny i wmurowano kamień węgielny pod tę inwestycję.

Galeria Sudecka, bo tak będzie się nazywał nowy obiekt, powstaje w dzielnicy Zabobrze, przy al. Jana Pawła II. Będzie ona pierwszym w regionie Jeleniej Góry centrum handlowo-rozrywkowym.
We wczorajszym spotkaniu udział wzięli m.in. Hubert Papaj, zastępca prezydenta Jeleniej Góry, przewodniczący Rady Miejskiej Jeleniej Góry Leszek Wrotniewski, komendanci: KM Państwowej Straży Pożarnej Jerzy Sładczyk i Straży Miejskiej Jerzy Górniak, obecni i przyszli najemcy i reprezentanci spółki Echo Investment. Goście mieli okazję obejrzeć najnowszym film prezentujący inwestycję, po czym przystąpiono do podpisania aktu erekcyjnego i wmurowania kamienia węgielnego.

- Sprawdzona lokalizacja, oferta ponad 150 sklepów, restauracji i punktów usługowych, a także wypromowana marka predestynują projekt do roli centrum regionalnego, które ze względu na unikalne położenie będzie zapewne chętnie odwiedzane również przez gości zza granicy – mówił podczas wczorajszej uroczystości Krzysztof Skrzypek, project manager z Działu Centrów Handlowych Echo Investment.

- Powierzchnia handlowa Galerii Sudeckiej po rozbudowie będzie miała 45 tys. m kw. W programie centrum zaplanowano 150 sklepów, restauracji i punktów usługowych oraz 7-salowe kino Helios z częścią kawowo-barową. W planach jest także realizacja retail parku z marketem DIY. Powstanie nowy parking podziemny - łącznie klienci będą mieli do dyspozycji 1 800 miejsc postojowych - dodał.

Wśród najemców Galerii Sudeckiej znajdą się między innymi sklepy z Grupy LPP (Reserved, House, Mohito, Cropp, Sinsay), dla których przeznaczono powierzchnię 3 500 kwadratowych, a także GoSport, który dysponował będzie sklepem o powierzchni 1 350 mkw. W marcu br. w CH Echo otwarto hipermarket Real.
Inwestycja będzie prowadzona w obiekcie, który będzie funkcjonował w normalnym trybie, z wyłączeniem obiektu z którego na dniach do nowego miejsca w pasażu Centrum Echo przeniesie się GoSport.

- Prace rozbiórkowe rozpoczniemy na początku czerwca br., a wznoszenie nowego obiektu zaplanowane jest na połowę lipca – mówił Krzysztof Skrzypek. - Otwarcie Galerii Sudeckiej natomiast planujemy na listopad przyszłego roku. Obecnie już zatrudniliśmy dwóch inwestorów nadzoru i 30 osób do realizacji prac związanych z przygotowaniem nowego lokalu dla GoSportu. Do realizacji galerii w fazie robót stanu surowego będzie pracowało ponad 200 osób, a podczas prac wykończeniowych ta liczba może się zwiększyć do 500 osób – dodał Krzysztof Skrzypek.

Warto dodać, że inwestycję realizuje Echo Investment SA. To jedna z największych w Europie firm inwestycyjno-deweloperskich z polskim kapitałem. Spółka realizuje inwestycje w czterech głównych sektorach rynku nieruchomości: budownictwie mieszkaniowym, centrach handlowych i handlowo-rozrywkowych, budownictwie biurowym oraz hotelowym.

Od 1996 roku spółka notowana jest na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.
Firma zrealizowała ponad 100 projektów w kilkudziesięciu miastach Polski o łącznej powierzchni ponad 900 tys. mkw. Spółka prowadzi również inwestycje w Rumunii, na Węgrzech i Ukrainie.
Więcej informacji można znaleźć na stronie www.echo.com.pl.

Ogłoszenia

Czytaj również

Sonda

Czy jeździsz pociągami?

Oddanych
głosów
356
Nigdy
19%
Rzadko
42%
Czasami
25%
Często
13%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Luka VAT
 
Rozmowy Jelonki
Przepiękne freski w Małej Kamienicy
 
Aktualności
Frajda dla narciarzy
 
Aktualności
Magia miniaturowego świata
 
Aktualności
Maraton z policjantami
 
Kultura
Spotkanie w Muzeum w Szklarskiej Porębie
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group