Piątek, 22 września
Imieniny: Maurycego, Tomasza
Czytających: 7262
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Kałuże zamiast chodnika na moście w Cieplicach

Piątek, 20 września 2013, 7:46
Aktualizacja: Sobota, 21 września 2013, 8:27
Autor: Mea
Jelenia Góra: Kałuże zamiast chodnika na moście w Cieplicach
Fot. Czytelnik
– Chodnik na moście przy WORD–zie jest w tak fatalnym stanie, że trudno nim przejść, a co dopiero przejechać wózkiem z dzieckiem – alarmuje mieszkaniec Cieplic. – W tym roku zabrakło pieniędzy na jego remont – wyjaśnia Piotr Dyła, inspektor nadzoru Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów w Jeleniej Górze.

- Most był remontowany kilka lat temu i chodniki zostały pokryte betonem. Na skutek zmiennych warunków atmosferycznych, które w okolicy rzeki są szczególnie niekorzystne, chodniki uległy zniszczeniu. Przez mróz i wodę powstały wielkie dziury. Na dodatek w czasie deszczu samochody wychlapują wodę na chodnik, często na przechodniów - napisał do redakcji mieszkaniec Cieplic.

- Nadchodząca zima dokończą dzieła zniszczenia. Aby uniknąć dalszej dewastacji i poprawić bezpieczeństwo dzieci, matek z wózkami i dorosłych wystarczy zalać wyrwy betonem lub położyć asfalt. O tych dziurach informowałem Zarząd Dróg i Mostów dwa lata temu. Niestety, bez rezultatu – dodał.

Piotr Dyła, inspektor nadzoru Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów w Jeleniej Górze tłumaczy, że łatanie dziur w chodnikach jest nieopłacalne.

– We wrześniu zostało wykonane odwodnienie mostu i naprawione umocnienie skarp przyczółków. Na dojściach do mostu wyrównano zapadliska, w których gromadziła się woda. Na nowe nawierzchnie chodników zabrakło pieniędzy. Ich remont jest planowany w przyszłym roku – mówił Piotr Dyła.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (35)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy wiek 50 lat to już senior?

Oddanych
głosów
84
Tak
14%
Nie
86%
 
Głos ulicy
Drogo czy tanio w Jeleniej Górze?
 
Miej świadomość
Jak REALNIE zmieni się Twoje ciało, gdy odstawisz cukier
 
Rozmowy Jelonki
5300 zł na rękę
 
Piłka nożna
Karkonosze w ćwierćfinale [SKRÓT VIDEO]
 
Aktualności
Przedszkolaki poskakały
 
Aktualności
Kto znajdzie złoty bilet?
 
112
Radiowozy na prąd
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group