Niedziela, 4 grudnia
Imieniny: Barbary, Piotra, Jana
Czytających: 9054
Zalogowanych: 17
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Kadrują same złote widoki

Piątek, 11 września 2009, 8:40
Aktualizacja: 8:41
Autor: rylit
REGION: Kadrują same złote widoki
Fot. rylit
Trzydziestu dwóch fotografików z całej Polski przebywa na kończącym się w sobotę plenerze fotograficznym w Karkonoszach zorganizowanym przez Jeleniogórskie Towarzystwo Fotograficzne w Ośrodku Wypoczynkowym „Złoty Widok” w Przesiece.

Uczestnikami pleneru są przeważnie członkowie towarzystw fotograficznych działających w całej Polsce. Program imprezy opracowany przez Tadeusza Biłozora, prezesa JTF, łączy przyjemne z pożytecznym i w okresie trwania pleneru od 8 do 12 września. oprócz codziennych wypadów z aparatem przewiduje spotkania z ciekawymi ludźmi, prelekcje znanych fotografów, prezentację swoich fotografii oraz dyskusję na tematy fotograficzne.

Wieczorem pierwszego dnia odbyło się spotkanie z dyrektorem Karkonoskiego Parku Narodowego Andrzejem Rajem, gospodarzem większości terenu, na którym odbywa się plener. Oprócz prelekcji zaprezentowanej na temat KPN dyrektor przypomniał o przepisach prawnych dotyczących ochrony przyrody w Karkonoszach. Wszyscy uczestnicy pleneru zostali zaopatrzeni w identyfikatory umożliwiające im poruszanie po terenach chronionych.

W drugim dniu – po kilku godzinach fotografowania w plenerze – uczestnicy wydarzenia wysłuchali wykładu na temat praw autorskich do tworzonych fotografii oraz ochrony wizerunku osób publicznych i prywatnych. Mówił o tym Zbigniew Cybulski, członek zarządu Fotoklubu Rzeczpospolitej Polskiej.

Przewidziane jest jeszcze ognisko pożegnalne i omówienie pleneru. Zgodnie z tradycją każdy z uczestników dostarczy do organizatora po trzy prace wykonane w czasie pleneru, które będzie można obejrzeć wkrótce na wystawie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group