Środa, 10 sierpnia
Imieniny: Borysa, Wawrzyńca
Czytających: 6890
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Kacperek utonął?

Wtorek, 12 maja 2020, 7:00
Aktualizacja: Środa, 13 maja 2020, 11:34
Autor: WAC
Region: Kacperek utonął?
Fot. archiwum
Wczoraj (11.05) w Zakładzie Medycyny Sądowej we Wrocławiu, na zlecenie Prokuratury Rejonowej w Bolesławcu przeprowadzona została sekcja zwłok zaginionego 3,5 letniego Kacpra B. z Nowogrodźca, którego ciało odnaleziono po kilkudniowych poszukiwaniach 9 maja.

Ze wstępnej opinii przekazanej przez biegłych wynika, że zgon chłopca nastąpił najprawdopodobniej na skutek utonięcia. Nie stwierdzono obrażeń, które mogłyby wskazywać na inną przyczynę śmierci lub udział osób trzecich. Opinia końcowa zostanie wydana przez biegłych po przeprowadzeniu dalszych badań. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Bolesławcu.

W toku śledztwa ustalono, że 27 kwietnia Kacper B. przebywał pod opieką 34-letniego Rafała B. na terenie ogródka działkowego w miejscowości Nowogrodziec. W pewnym momencie mężczyzna spostrzegł, że nie wie gdzie znajduje się jego syn. Podjął próbę odnalezienia chłopca. Następnie o zaginięciu dziecka zawiadomiona została policja oraz inne służby.

Prokuratura Rejonowa w Bolesławcu oraz miejscowa Komenda Powiatowa Policji przeprowadziła liczne dowody, które wskazywały, że najprawdopodobniej chłopiec wpadł do przepływającej w pobliżu ogródków działkowych rzeki. Policja wraz z innymi służbami podjęła szeroko zakrojoną akcję poszukiwawczą. 9 maja 2020 roku odnaleziono ciało chłopca w Kwisie około 1,5 km od miejsca zaginięcia.

29 kwietnia ojcu chłopca przedstawiono zarzut narażenia syna na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Jest to czyn zagrożony karą pozbawienia wolności do lat 5. Po przesłuchaniu podejrzanego, został on osadzony w zakładzie karnym, gdzie miał odbyć karę pozbawienia wolności orzeczoną za inne przestępstwo popełnione przez niego w przeszłości.

Twoja reakcja na artykuł?

1
6%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
6
35%
Smuci
0
0%
Złości
10
59%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group