Wtorek, 16 sierpnia
Imieniny: Stefana, Emila
Czytających: 8676
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kraj: Już "wykręcili" ponad 2 mln kilometrów po stojaki

Piątek, 17 lipca 2015, 7:54
Aktualizacja: 8:00
Autor: Org
Kraj: Już "wykręcili" ponad 2 mln kilometrów po stojaki
Fot. Archiwum Organizatora
2 miliony kilometrów to dystans porównywalny z 50 okrążeniami kuli ziemskiej! Tyle przejechali do tej pory rowerzyści w ramach ogólnopolskiej kampanii społecznej Fundacji Allegro All For Planet „Kręć Kilometry”. Wszyscy walczą o dizajnerskie stojaki rowerowe dla swoich miast. Rywalizacja potrwa do końca sierpnia.

Mechanika wyścigu po stojaki jest prosta. Wystarczy pobrać darmową aplikację mobilną na swój telefon i jak najwięcej jeździć na rowerze. Odtąd każdy przejechany kilometr trafia na konto wybranego miasta. Te, które zgromadzą największy dystans, otrzymają stojaki rowerowe od Fundacji Allegro All For Planet. W sumie pojawi się 100 dizajnerskich stojaków w 20 różnych lokalizacjach.

W tym roku do rowerowej rywalizacji zgłoszono aż 540 miast. Ranking pokazuje, że nie tylko największe metropolie mają szansę na wygraną. Wśród potencjalnych laureatów znajdują się aktualnie także Lubartów, Chrzanów, Sieraków, Hel i Kaźmierz. Wszystko zależy od mobilizacji lokalnych społeczności i ich zaangażowania w rywalizację. W wielu miejscowościach organizowane są wspólne przejazdy i rajdy rowerowe, które pozwalają na zdobycie dodatkowych kilometrów do rankingu. Rowerzyści mobilizują się wzajemnie także w mediach społecznościowych.

- Docierają do nas sygnały z różnych zakątków Polski o zaciętej rywalizacji. To nie tylko dowód na rosnącą modę na jazdę na rowerze, ale także przykład tego, że wspólną zabawą i rekreacją możemy zrobić coś dobrego dla swojego miasta. Wystarczy trochę rowerowych aktywności na świeżym powietrzu- mówi Krzysztof Śpiewek z Fundacji Allegro All For Planet.

Rywalizacja o stojaki potrwa do 31 sierpnia. Na uczestników kampanii czekają także atrakcyjne nagrody indywidualne, w tym: rowery Batavus, smartfony i kamery HTC oraz apteczki rowerowe. Szczegóły akcji dostępne są na stronie: http://kreckilometry.pl/

Bezpłatną aplikację, która umożliwia walkę o stojaki można pobrać tutaj:
iOS: https://itunes.apple.com/pl/app/krec-kilometry/id666842836?l=pl&ls=1&mt=8
Android: https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.kreckm.mobile&hl=pl_PL

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group