Wtorek, 16 sierpnia
Imieniny: Stefana, Emila
Czytających: 8845
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Karpacz: Już w niedzielę Festiwal Smaków Liczyrzepy w Karpaczu

Piątek, 10 lipca 2015, 7:50
Aktualizacja: 7:51
Autor: KaMa
Karpacz: Już w niedzielę Festiwal Smaków Liczyrzepy w Karpaczu
Fot. Organizator
W najbliższą niedzielę (12.07) w Karpaczu, przy restauracji „Dwór Liczyrzepy”, w godzinach od 12.00 do 18.00, odbędzie się IV Festiwal Smaków Liczyrzepy oraz Jarmark Ducha Gór. Impreza jest okazją do poznania smaków kuchni regionu, zakupu lokalnych wyrobów i zobaczenia kucharzy w akcji.

Podczas festiwalu każdy będzie mógł skosztować licznych przysmaków, wziąć udział w konkursach kulinarnych i zobaczyć pojedynek kucharzy „na żywo”. Do rywalizacji o tytuł Najlepszej Kuchni Liczyrzepy staną profesjonalni kucharze, którzy na oczach zgromadzonych uczestników przygotują regionalną potrawę z lokalnych produktów.

Zmagania kucharzy oceniać będzie jury, na czele którego stanie zwyciężczyni II edycji programu „Masterchef” – Beata Śmiechowska.

Ponadto będzie można nabyć lokalne produkty od miejscowych wytwórców, które będą wystawiane na stoiskach Jarmarku Ducha Gór, oraz wziąć udział w warsztatach rzemieślniczych.

Nie zabraknie także atrakcji dla dzieci i młodzieży. Specjalnie dla nich, przez cały dzień, naprzemienne dla różnych grup wiekowych, przeprowadzany będzie konkurs krajoznawczo-turystyczny „W spiżarni Liczyrzepy”. Dzięki niemu uczestnicy pogłębią swoją wiedzę na temat Karkonoszy, a także spróbują samodzielnie przygotować tradycyjne dania regionalne w ramach warsztatów kulinarnych.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group