Poniedziałek, 22 kwietnia
Imieniny: Kai, Łukasza
Czytających: 14211
Zalogowanych: 32
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Już tylko miesiąc do Salomon Nordic Sunday

Poniedziałek, 25 listopada 2013, 7:08
Aktualizacja: 7:11
Autor: Org
Region: Już tylko miesiąc do Salomon Nordic Sunday
Fot. Stacja Jakuszyce
Za miesiąc, 21 grudnia, na Polanie Jakuszyckiej rozpocznie się piąty sezon cyklu Salomon Nordic Sunday. Największa nowość tej edycji to rozdzielenie imprezy na dwa dni – w sobotę odbędzie się bieg stylem dowolnym, w niedzielę klasykiem.

Dzięki przeniesieniu stylu dowolnego na sobotę, wielu zawodników może spróbować wystartować w SNS-ie zarówno łyżwą, jak i klasykiem. Do tej pory takiej możliwości nie było. Tzn. można było tego spróbować jedynie podczas wyścigów na Kubalonce, ale trzeba było mieć świetną kondycję, bo tam oba biegi były rozgrywane w jeden dzień, w odstępie godziny.

Sobotni start zawsze będzie się odbywał o godz. 11.00, a niedzielny o godz. 10.30. Wyjątkiem jest finał cyklu, który zostanie rozegrany 23 lutego 2014 roku na Polanie Jakuszyckiej i będzie to finał jednodniowy. Będzie on jednocześnie finałem Pucharu Polski Amatorów oraz składową 38. Biegu Piastów – Festiwalu Narciarstwa Biegowego. Tego dnia klasycy i łyżwiarze zmierzą się o tej samej porze.

Po rozłożeniu rywalizacji na dwa dni, zmniejsza się liczba weekendów, w które odbywa się będzie rywalizacja w ramach Salomon Nordic Sunday. Zawodnicy czterokrotnie spotkają się w Szklarskiej Porębie – Jakuszycach i raz w Wiśle – Kubalonce. A oto dokładne terminy:
I bieg 21.12.2013 – FT, 22.12.2013 – CT – Szklarska Poręba - Jakuszyce
II bieg 11.01.2014 – FT, 12.01.2014 – CT – Szklarska Poręba - Jakuszyce
III bieg 25.01.2014 – FT, 26.01.2014 – CT – Wisła Kubalonka
IV bieg 1.02.2014 – FT, 2.02.2014 – CT – Szklarska Poręba - Jakuszyce
V bieg 23.02.2014 – FT i CT – Szklarska Poręba - Jakuszyce

By znaleźć się w klasyfikacji generalnej, należy zaliczyć minimum cztery biegi, oczywiście w danym stylu.

Dla zawodników, którzy startują w obu stylach przewidzianych jest 20 procent zniżki tytułem wpisowego. Nowością dotyczącą opłat startowych, jest także stała kwota dla obcokrajowców, którzy płacąc w dniu zawodów, nie muszą płacić więcej. - To ze względu na wysokie koszty przelewów międzynarodowych. Dlatego np. nasi goście z Czech mogą zapłacić 50 zł w dniu biegu, w biurze zawodów – tłumaczy organizator cyklu Beata Lepka.

Zmienia się także punktacja do klasyfikacji generalnej. Po roku przerwy wraca specjalny przelicznik czasu osiągniętego na mecie, względem czasu zwycięzcy. – Zrobiliśmy to na wyraźną prośbę zawodników, po raz kolejny udowadniając, że ten cykl powstał dla nich i on decydują o jego wyglądzie – podkreśla B. Lepka.

Zapisy na zawody tradycyjnie odbywają się drogą internetową, na portalu firmy Datasport, a dokładnie pod tym adresem: http://online.datasport.pl/zapisy/portal/zawody.php?zawody=155
Zapisy na bieg finałowy są prowadzone oddzielnie, tutaj: http://www.online.datasport.pl/zapisy/portal/zawody.php?zawody=869

Przypomnijmy, że osoby, które już są zapisane do udziału w SNS, tzn. posiadają numer z poprzednich lat, nie rejestrują się ponownie, a jedynie opłacają startowe, na konto wskazane w regulaminie z odpowiednim tytułem przelewu.
Inaczej ma się sytuacja z osobami, które są zapisane na jeden ze stylów, a w tym sezonie będą chciałby biegać w obu. – Tu konieczna jest ponowna rejestracja na drugi styl, byśmy mogli nadać nowy numer i chip. Przypisany do odpowiedniego stylu – podkreśla Beata Lepka.

Do pierwszego SNS-a pozostał już tylko miesiąc. Na szczęście synoptycy zapowiadają od tego weekendu intensywne opady śniegu w Jakuszycach…

Więcej o cyklu Salomon Nordic Sunday na jego oficjalnej stronie internetowej: www.sns-nartybiegowe.pl

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy uważam że Poczta Polska:

Oddanych
głosów
732
wymaga dużej restrukturyzacji
66%
wymaga likwidacji
19%
jest dobrze jak jest
16%
 
Głos ulicy
Zagłosujemy na obecnego burmistrza
 
Miej świadomość
Sąsiedzi w kieszeni Putina?
 
Rozmowy Jelonki
Dzieci wypoczywały w Brennej
 
Polityka
Jelenia Góra: Jerzy Łużniak zostaje w urzędzie
 
Polityka
Jerzy Łużniak nadal prezydentem!
 
Aktualności
Pożar Biedronki na ul. Sudeckiej
 
Aktualności
Trwa oczekiwanie na wyniki w Jeleniej Górze
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group