Sobota, 25 czerwca
Imieniny: Doroty, Łucji
Czytających: 2987
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra/okolice: Już są pierwsze kartki

Czwartek, 12 listopada 2009, 20:33
Aktualizacja: 20:39
Autor: Mar
Jelenia Góra/okolice: Już są pierwsze kartki
Joanna Cichosz–Nowak i Maciej Woliński z pierwszymi dostarczonymi pracami
Fot. Mar
W otwartym konkursie na kartkę świąteczną „Życzenia prosto z serca”, którego inicjatorem jest Maciej Woliński, a który rozpoczął się pierwszego listopada, już są pierwsze prace. To projekty gimnazjalistów z „trójki”.

Konkurs, nad którym patronat objęła również nasza redakcja, ma na celu wybranie prac, które po wydrukowaniu staną się kartkami świątecznymi, a dochód z ich sprzedaży wykorzystany zostanie na urządzenie świetlicy dla dzieci w Czernicy.

- Jesteśmy jednym z organizatorów konkursu, a namówił nas do tego Maciej, który jest dobrym duchem całego przedsięwzięcia – mówi dyrektorka szkoły podstawowej w Czernicy, Joanna Cichosz-Nowak – pan Maciej już raz zrealizował u nas swój projekt „Czernica okna – Czernica z bliska i z daleka”. Wtedy już wpadł na pomysł konkursu życzenia prosto z serca. Teraz przyszedł czas na jego realizację. To będzie pastorałka, występ teatru „Zza krat” ze sztuką „Legenda św. Mikołaja czyli Mikołajów dwóch”. Ale przede wszystkim jest to nawiązanie do tradycji pisania do bliskich i przyjaciół kartek świątecznych. W czasie gdy życzenia wysyłane są SMS-em i e-mailem chcemy wśród dzieci i młodzieży zachować tę piękną tradycję pisania kartek świątecznych.

Pierwsze prace są już w areszcie przy ulicy Grottgera, gdzie znajduje się centrum konkursu i gdzie będzie obradować komisja konkursowa. Prace będą oceniane w czterech kategoriach, szkoły podstawowe, gimnazja, szkoły średnie i kategoria otwarta, dla wszystkich uczestników. Zachęcamy państwa do udziału w tym konkursie.

Prace należy kierować na adres: Wychowawca do spraw KO 58-500 Jelenia Góra ul. Grottgera 2, z dopiskiem - konkurs na kartki świąteczne. Termin upływa 28 listopada. Liczy się data doręczenia przesyłki. Prace można też dostarczyć osobiście.

Kartki zostaną wystawione 6 grudnia na wernisażu wystawy, jaki odbędzie się w świetlicy w Czernicy. Wstęp wolny. Tego samego dnia odbędzie się drugi wernisaż, w pałacu w Czernicy, którego gościnne podwoje udostępnił pan na zamku, Maciej Malinowski. Będzie to wystawa olejnych obrazów Maćka Wolińskiego z cyklu „Cztery pory roku”.

Maciek już jutro, w piątek, będzie uczył dzieci w szkole w Czernicy zasad malowania kartek świątecznych. – Taki obrazek musi być czytelny, mieć jeden mocny motyw, nie może być „przegadany” – wyjaśnia inicjator konkursu. Maciej gotowy jest przeprowadzić takie szkolenie w każdej szkole, która go zaprosi do siebie. Kontakt pod numerem telefonu: 781-538-926.
Informacje o konkursie znajdują się też pod adresem elektronicznym: http://www.konkurs-kartka-prosto-z-serca.blogspot.com/

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group