Poniedziałek, 28 listopada
Imieniny: Grzegorza, Zdzisława, Stefana
Czytających: 8115
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Juwenalia: Bracia Figo Fagot dali czadu!

Piątek, 22 maja 2015, 9:21
Aktualizacja: Sobota, 23 maja 2015, 16:07
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Juwenalia: Bracia Figo Fagot dali czadu!
Fot. Tomasz Raczyński
Pierwszy dzień Juwenaliów 2015 za nami! Mimo niskiej temperatury powietrza z każdym występem studenci wraz z mieszkańcami Jeleniej Góry, którzy wybrali się na tzw. „Błonia” byli rozgrzewani potężną dawką ciężkiego brzmienia oraz emocjami związanymi z wyborami Miss Universe. Kulminacją czwartkowych (21.05) występów był koncert Braci Figo Fagot.

Pierwszy dzień studenckiej imprezy obfitował w cięższe brzmienia, które zaserwowały zespoły Emphirius oraz Korpis Karmel. Pomiędzy występami na scenie pojawiało się 10 kandydatek do tytułu Miss Universe, które w strojach superbohaterek i nie tylko, konkurowały o uznanie w oczach jury. Przed występem grupy znanej z „Must be the music”, czyli People Of The Haze wyłoniono pięć dziewczyn do ścisłego finału. Następnie zagrał wrocławski zespół, którego liderem jest jeleniogórzanin Tomasz Środa.

- Zacząłem grać mając 15 lat w MDK-u przy Skłodowskiej-Curie. Założyliśmy zespół punkowo-rockowy „Skakanka”. Jak to wspominam, to jest takie romantyczne – ma się 15 lat, jest się idealistą, nie liczysz kasy, gramy dla siebie – wspomina lider People Of The Haze.

- Jak zacząłem studiować anglistykę w Jeleniej Górze to była tu scena sound-systemowa, bardzo alternatywna, która później zniknęła. Później był Komitet, czasy Komitetu pamiętają wszyscy – tam była alternatywa Jeleniej, dopóki nie przychodziły tam dresy to była tam świetna ekipa, sama śmietanka – opowiadał Tomasz Środa. Patrzymy na to, co się dzieje dzisiaj i odzyskuję wiarę w Jelenią Górę – dodał.

Przed finałowym występem wybrano najpiękniejszą, czyli Miss Universe – zdaniem jury na tytuł najbardziej zasłużyła Katarzyna Paździora, która niczym Lara Croft przeszywała publiczność wzrokiem. Gdy nadszedł czas na gwiazdę wieczoru, w okolice sceny zeszły się tłumy, którym do gustu przypadło „disco w rytmie polo” serwowane przez Braci Figo Fagot. Niekonwencjonalne teksty piosenek i show na scenie rozgrzały jeleniogórzan, a po koncercie wiele osób zdecydowało się zostać i potańczyć przy muzyce DJ-a. Najbardziej spragnieni zabawy rozeszli się jeszcze do sześciu klubów, gdzie do białego rana trwało afterparty.

- Maj w Jeleniej Górze jest niesamowity! Ciągle coś się dzieje, miasto odżywa! - stwierdziła zadowolona z imprezy Marta z Jeleniej Góry. Bracia dali czadu – dodał jej kolega Adam.

Studencka impreza otwarta dla wszystkich mieszkańców i turystów równie mocno rozgrzeje dzisiaj, kiedy to na polanie przy skrzyżowaniu Al. Jana Pawła II i ul. Sobieskiego wystąpią m.in. Margaret oraz Elektryczne Gitary. Gorąco zachęcamy do zabawy!

Plan piątkowych (22.05) koncertów:
18:00 – Coal Crew
19:00 – Niepoprawni
20:15 – Margaret
21:45 – Elektryczne Gitary
23:00 - DJ.

Film Telewizji StrimeoTV

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (20)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
189
Tak
33%
Nie
60%
Nie wiem
6%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group