Czwartek, 19 maja
Imieniny: Mikołaja, Piotra
Czytających: 2700
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Dolny Śląsk: Jurkowlaniec rządzi województwem

Piątek, 30 listopada 2007, 8:45
Aktualizacja: 8:46
Autor: TEJO
Dolny Śląsk: Jurkowlaniec rządzi województwem
Fot. Archiwum
Człowiek rekomendowany przez Platformę Obywatelską i związany z ministrem spraw wewnętrznych i administracji Grzegorzem Schetyną został wojewodą dolnośląskim.

Donosi o tym piątkowa Gazeta Wyborcza pisząc o Rafale Jurkowlańcu, wieloletnim współpracowniku posła Schetyny. – Wraz z nim tworzył radio Eska i pracował w klubie koszykarskim Śląsk (gdy Schetyna był jego właścicielem). Po wygranych przez PO na Dolnym Śląsku wyborach samorządowych w 2006 r. został dyrektorem generalnym urzędu marszałkowskiego – czytamy.

Gazeta dodaje, że Jurkowlaniec będzie miał misję przetestowania planu PO, która chce reformy urzędów wojewódzkich. Plan zakłada radykalne ograniczenie ich roli oraz przekazanie kompetencji marszałkom.

Trwają także rozmowy między koalicjantami z PO i PSL–u na temat obsady stanowiska wicewojewodów. Jeden z nich będzie protegowanym ludowców. Na liście nie ma nikogo z regionu jeleniogórskiego.

Ostatnim wicewojewodą reprezentującym Jeleniogórskie we Wrocławiu był do 2000 roku Józef Król z Bolesławca. Przed reformą administracyjną był on także wicewojewodą jeleniogórskim, zastępcą Sławomira Kryszkowskiego, ostatniego wojewody z Jeleniej Góry.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group