Piątek, 7 października
Imieniny: Marii, Marka
Czytających: 6711
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Polska: Judocy na medal

Czwartek, 3 maja 2007, 0:00
Aktualizacja: Czwartek, 3 maja 2007, 20:16
Autor: KED
Polska: Judocy na medal
Fot. Krzysztof Knitter
Z dwoma medalami powrócili z rozegranego w Opolu finału Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży judocy JSS Gwardia Jelenia Góra.

Na najwyższym stopniu podium stanął startujący w wadze powyżej 90 kilogramów Marcin Kusz. Wychowanek trenera Kazimierza Piecucha w drodze po złoto pokonał kolejno: Macieja Dzikiego (LUKS Jusport Justynów), Karola Zdrojewskiego (KU AZS Uniwersytet Bydgoszcz) i Mateusza Meisnera (Olimpia Poznań). W pojedynku finałowym M. Kusz pokonał przez kokę (po wykonaniu rzutu Seoi – Nage) Marcina Paszkiewicza (AZS AWF Wrocław).

W wadze do 60 kg brązowy medal wywalczył Piotr Płoński. Droga na podium jeleniogórskiego zawodnika była bardzo trudna. W pierwszej walce P. Płoński pokonał przed czasem Mateusza Kugandę (UKS Judo Wolbrom). W kolejnej musiał uznać wyższość Dawida Feligi (UKS Siódemka Sochaczew) i szansy na wejście do strefy medlaowej musiał szukać w pojedynkach repasażowych. W nich gwardzista zwyciężył Pawła Gądka (Błękitni Tarnów), Marcina Waliszka (Gwardia Łódź) oraz po dogrywce Adama Pawłowskiego (Olimpia Poznań). Co warte podkreślenia wszystkie walki w repasażach jeleniogórzanin rozstrzygnął na swoją korzyść przez Ipon (przed czasem). Trenerem P. Płońskiego jest jego matka Barbara Matiasz – Płońska.

Mniej szczęścia miał trzeci z zawodników Gwardii Patryk Pater który w pierwszej swojej walce uległ Jackowi Mackusowi (Gryf Słupsk) i odpadł z dalszej rywalizacji.

Ogółem w imprezie mającej rangę Mistrzostw Polski juniorów młodszych uczestniczyło 366 zawodników i zawodniczek z 87 klubów. W klasyfikacji drużynowej jeleniogórska Gwardia zajęła wysokie ósme miejsce.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (11)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group