Niedziela, 14 sierpnia
Imieniny: Maksymiliana, Alfreda
Czytających: 4199
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Jubileusz Sekcji Emerytów i Rencistów ZNP

Piątek, 21 grudnia 2018, 9:56
Aktualizacja: Sobota, 22 grudnia 2018, 7:21
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Jubileusz Sekcji Emerytów i Rencistów ZNP
Fot. Przemek Kaczałko
Przy jeleniogórskim oddziale Związku Nauczycielstwa Polskiego od 50 lat funkcjonuje Sekcja Emerytów i Rencistów. Z tej okazji w restauracji Euforia odbyła się uroczystość jubileuszowa.
Dziękuję im za te wszystkie lata działalności. To byli nauczyciele z krwi i kości, powołani do tego zawodu - podkreśliła Sylwia Gac-Sufleta, prezes ZNP w Jeleniej Górze.

Sekcja Emerytów i Rencistów ZNP działa w kilku obszarach: troszczą się o członków sekcji, którzy zachorują np. poprzez zapomogę, czasami musimy upominać się w szkołach o to, żeby brali pod uwagę emerytów w funduszach socjalnych, bo jest duży odpis, a emeryci mało korzystają z tego. Poza tym chodzimy do teatru, obchodzimy jubileusze - powiedziała Jarosława Martusewicz, przewodnicząca sekcji, która powstała 18 grudnia 1968 roku. - Obecnie spotykamy się co wtorek w Młodzieżowym Domu Kultury - są to miłe, koleżeńskie spotkania - dodała Jarosława Martusewicz.

Podczas uroczystości był czas na przemówienia, wręczenie odznak za 50 lat przynależności do ZNP oraz prezenty dla członków sekcji. W części artystycznej wystąpił zespół wokalny Agat.

Twoja reakcja na artykuł?

6
67%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
11%
Nudzi
1
11%
Smuci
0
0%
Złości
1
11%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group