Poniedziałek, 11 grudnia
Imieniny: Damazego, Waldemara
Czytających: 10463
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Mysłakowice: Jubileusz integracji

Niedziela, 6 stycznia 2019, 6:18
Aktualizacja: Czwartek, 17 stycznia 2019, 7:25
Autor: WAC
Mysłakowice: Jubileusz integracji
Fot. WAC
W sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Mysłakowicach 12 stycznia odbędzie się już XX Jubileuszowe Powiatowe Noworoczne Spotkanie Opłatkowe dla Osób Niepełnosprawnych.

Po raz kolejny do Mysłakowic przyjedzie ponad 250 osób z gmin powiatu jeleniogórskiego. Organizatorami spotkania są: Gmina Mysłakowice, Gminny Ośrodek Kultury w Mysłakowicach, Parafia pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Mysłakowicach, Ochotniczy Hufiec Pracy w Mysłakowicach, oraz Stowarzyszenie Senior. Impreza współfinansowana jest ze środków Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Jeleniej Górze.

Coroczne spotkania mają charakter typowo integracyjny – mówi dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Mysłakowicach Grzegorz Truchanowicz. - To jest także miły moment, żeby przynajmniej raz w roku, podczas dzielenia się opłatkiem podziękować za każdy gest życzliwości, dobroci, otwartości nie tylko osobom, które służą, ale także tym, którym służymy. Myślę, że takie spotkanie jest najlepszym momentem, żeby powiedzieć sobie wzajemnie: dziękujemy. W tym roku będziemy gościć między innymi: pensjonariuszy Domów Pomocy Społecznej z Janowic Wielkich, Miłkowa, Kowar, Sosnówki, Nielestna i Szklarskiej Poręby. W uroczystości będą brali również: członkowie grupujących niepełnosprawnych m.in. Karkonoskiego Sejmiku Osób Niepełnosprawnych, Związku Głuchych, Związku Niewidomych, Towarzystwa Walki z Kalectwem, Towarzystwa Przyjaciół Dzieci, Stowarzyszenia Osób Przewlekle Chorych „Pomocna Dłoń” Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie i Ruchowo „Przyjaciele”, Karkonoskiego Klubu Amazonek, Stowarzyszenia Amazonek z Mysłakowic, Jeleniogórskiego Forum Organizacji Osób Niepełnosprawnych, Grupy „Niezapominajki” z Mysłakowic, Stowarzyszenia Chorych na Stwardnienie Rozsiane oraz uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej w Jeleniej Górze i Kowarach.

Spotkanie tradycyjnie rozpocznie się o godzinie 11.00 mszą celebrowaną przez biskupa legnickiego Marka Mendyka w kościele parafialnym w Mysłakowicach. Po zakończeniu nabożeństwa uczestnicy spotkania przejadą do Gminnego Ośrodka Kultury, gdzie o 13.00 zorganizowany będzie poczęstunek oraz część artystyczna.

Z okazji XX lecia organizacji spotkania opłatkowego przygotowano pamiątkowe kalendarze, znaczki oraz podziękowania dla uczestników i sponsorów.

Twoja reakcja na artykuł?

3
33%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
6
67%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz
komentarz usunięty

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Donald Tusk będzie dobrym premierem?

Oddanych
głosów
120
Tak
38%
Nie
48%
Ciężko powiedzieć
10%
Nie interesuję się polityką
3%
 
Głos ulicy
Na co wydałbym 1 mln zł, jeśli wygrałbym w Lotto
 
Miej świadomość
Luka VAT
 
Rozmowy Jelonki
Przepiękne freski w Małej Kamienicy
 
Wiadomości z miasta
spotkanie online 11 grudnia 2023
 
Aktualności
Zrobili animowane pociągi
 
Aktualności
Na Śnieżce już ponad metr śniegu
 
Aktualności
Frajda dla narciarzy
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group