• Wtorek, 19 marca 2019
  • Godz. 8:58
  • Imieniny: Józefa, Bogdana
  • Czytających: 4282
  • Zalogowanych: 5
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Jubileusz integracji

Wiadomości: Mysłakowice
Niedziela, 6 stycznia 2019, 6:18
Aktualizacja: Czwartek, 17 stycznia 2019, 7:25
Autor: WAC
Fot. WAC
W sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Mysłakowicach 12 stycznia odbędzie się już XX Jubileuszowe Powiatowe Noworoczne Spotkanie Opłatkowe dla Osób Niepełnosprawnych.

Po raz kolejny do Mysłakowic przyjedzie ponad 250 osób z gmin powiatu jeleniogórskiego. Organizatorami spotkania są: Gmina Mysłakowice, Gminny Ośrodek Kultury w Mysłakowicach, Parafia pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Mysłakowicach, Ochotniczy Hufiec Pracy w Mysłakowicach, oraz Stowarzyszenie Senior. Impreza współfinansowana jest ze środków Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Jeleniej Górze.

Coroczne spotkania mają charakter typowo integracyjny – mówi dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Mysłakowicach Grzegorz Truchanowicz. - To jest także miły moment, żeby przynajmniej raz w roku, podczas dzielenia się opłatkiem podziękować za każdy gest życzliwości, dobroci, otwartości nie tylko osobom, które służą, ale także tym, którym służymy. Myślę, że takie spotkanie jest najlepszym momentem, żeby powiedzieć sobie wzajemnie: dziękujemy. W tym roku będziemy gościć między innymi: pensjonariuszy Domów Pomocy Społecznej z Janowic Wielkich, Miłkowa, Kowar, Sosnówki, Nielestna i Szklarskiej Poręby. W uroczystości będą brali również: członkowie grupujących niepełnosprawnych m.in. Karkonoskiego Sejmiku Osób Niepełnosprawnych, Związku Głuchych, Związku Niewidomych, Towarzystwa Walki z Kalectwem, Towarzystwa Przyjaciół Dzieci, Stowarzyszenia Osób Przewlekle Chorych „Pomocna Dłoń” Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie i Ruchowo „Przyjaciele”, Karkonoskiego Klubu Amazonek, Stowarzyszenia Amazonek z Mysłakowic, Jeleniogórskiego Forum Organizacji Osób Niepełnosprawnych, Grupy „Niezapominajki” z Mysłakowic, Stowarzyszenia Chorych na Stwardnienie Rozsiane oraz uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej w Jeleniej Górze i Kowarach.

Spotkanie tradycyjnie rozpocznie się o godzinie 11.00 mszą celebrowaną przez biskupa legnickiego Marka Mendyka w kościele parafialnym w Mysłakowicach. Po zakończeniu nabożeństwa uczestnicy spotkania przejadą do Gminnego Ośrodka Kultury, gdzie o 13.00 zorganizowany będzie poczęstunek oraz część artystyczna.

Z okazji XX lecia organizacji spotkania opłatkowego przygotowano pamiątkowe kalendarze, znaczki oraz podziękowania dla uczestników i sponsorów.

Twoja reakcja na artykuł?

3
33%
Cieszy
0
0%
Dziwi
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
6
67%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~Irenka WTZ 7-01-2019 8:34
Dziękujemy za zaproszenie z pewnością będziemy z uczestnikami warsztatów. Jesteśmy co roku.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy wszyscy młodzi do 26. roku życia powinni być zwolnieni z podatku PIT?

Oddanych
głosów
903
Tak
38%
Nie
54%
Nie mam zdania
7%
Głos ulicy
Ulgi dla młodych, ale nie dla wszystkich?  
TV Dami
18.03.2019 r. – Serwis Informacyjny Telewizji Dami Jelenia Góra  
Miej świadomość
Leszek Żebrowski – Czy Żołnierze Wyklęci byli bandytami?  
Dialogi Jelonki
Krew (zawsze) potrzebna od zaraz
Aktualności
Zamiany w przepisach wyborczych  
Aktualności
Domino IV  
Copyright © 2002-2019 Highlander's Group