Piątek, 3 lutego
Imieniny: Błażeja, Oskara
Czytających: 5434
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Jubileusz Brenna – 50 lat minęło

Czwartek, 12 października 2017, 11:27
Autor: R–W
Region: Jubileusz Brenna – 50 lat minęło
Fot. Użyczone
W Ośrodku Kolonijno – Wypoczynkowym w Brennie odbyło się niezwykłe spotkanie działaczy TPD, byłych pracowników oraz zaproszonych gości z okazji 50 lecia istnienia bazy kolonijnej dla dzieci i młodzieży. Obecni byli uczestnicy i ówcześni wychowawcy–opiekunowie pierwszej akcji kolonijnej w 1967 roku.

Wśród gości obecni byli m.in.: wójt gminy Wijewo, przewodniczący Rady Gminy, przedstawiciel Ochotniczych Straży Pożarnych woj. wielkopolskiego, Zbigniew Ładziński, prezes Dolnośląskiej Izby Rzemieślniczej we Wrocławiu, Kazimierz Pleśniak - prezes TPD w Legnicy, Kawaler "Orderu Uśmiechu", członek Zarządu Głównego TPD.

Spotkanie było okazją do wręczenia złotej Odznaki Zasłużonego Działacza TPD wieloletniej działaczce z Jeleniej Góry Barbarze Zgudce. Prezes DIR Zbigniew Ładziński wręczył zasłużonym działaczom na rzecz dzieci i młodzieży oraz za współprace Dolnośląską Odznakę Rzemiosła, która otrzymali: Ryszard Wach - prezes Zarządu Dolnośląskiego Oddziału Regionalnego TPD z/s w Jeleniej Górze, Alicja Sowa - sekretarz tego Zarządu, Kazimierz Pleśniak z Legnicy oraz Irena Jarmolińska - kierownik Warsztatów Terapii Zajęciowej TPD w Lubaniu.

Władze gminy Wijewo z wielkim uznaniem wyrażali się o naszej działalności oraz jej efektach, przekazując stosowne życzenia i podziękowania. Przy wspólnej kolacji, w atmosferze sentymentalnych wspomnień, opowieści, anegdot, najstarsi stażem działacze dzielili się swoimi przeżyciami z dawnych lat: Tadeusz Chałuszczak i Wiesław Okińczyc z Jeleniej Góry, Jadwiga Bobek z Bolesławca, Kazimierz Wolniczak z Brenna, Emilia Kurzątkowska z Bogatyni, wspominano również tych zasłużonych działaczy TPD, którzy odeszli już na zawsze.

W trakcie dwudniowego spotkania odbyło się uroczyste posiedzenie Zarządu Oddziału Okręgowego TPD, w trakcie którego prezes Ryszard Wach omówił aktualną sytuację w TPD, wyraził wszystkim tym, którzy organizowali początki, budowali i rozwijali bazę wakacyjną, słowa uznania i podziękowania. Podsumowano przebieg akcji wypoczynkowej TPD w czasie minionych wakacji, w tym udany wypoczynek dla ok. 500 dzieci w Brennie. Zapoznano się ze stanem bieżącym Ośrodka, wykonanymi remontami oraz nakreślono zakres dalszych prac nad poprawą stanu i warunków wypoczynku dla dzieci.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
1159
Tak
20%
Nie
70%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group