Wtorek, 28 listopada
Imieniny: Grzegorza, Zdzisława, Stefana
Czytających: 14592
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Jubileusz Ad Rem

Sobota, 8 grudnia 2018, 6:04
Aktualizacja: Niedziela, 9 grudnia 2018, 11:57
Autor: Krzysztof Tęcza
Jelenia Góra: Jubileusz Ad Rem
Fot. Archiwum K. Tęczy
Prawie każdy mieszkaniec Jeleniej Góry wie, że mamy Wydawnictwo Ad Rem. Ale kto by się spodziewał, że istnieje ono już dwadzieścia lat! Przecież wystarczy spojrzeć na pracowników, a są to same panie. Wszystkie młode, jakby się czas ich nie imał.

Założycielka firmy – Regina Chrześcijańska - gdy postanowiła podjąć takie wyzwanie wcale nie była pewna, że jej się uda. Wszak rynek wydawniczy jest bardzo trudny. A co dopiero małe regionalne wydawnictwo zaczynające pracę. Jak się jednak okazało, zaczynali przychodzić najpierw klienci, później autorzy ciekawych publikacji, którzy do tej pory nie mieli szans na wydanie swoich prac.

Nawiązana współpraca przeradzała się, może nie w sukces wydawniczy, ale w stworzenie ciekawej oferty regionalnej, która wzbudziła zaciekawienie mieszkańców oraz przybywających tu turystów.

I tak firma wydawała coraz więcej ciekawych publikacji, coraz częściej była proszona o realizowanie zamówień firmowych, a także pochodzących od osób prywatnych. Jest to bowiem jedna z nielicznych firm, która przyjmuje do realizacji pojedyncze zamówienia. Są one bardzo pracochłonne, ale pracownicy wydawnictwa nie narzekają. Ich praca jest nie tylko dobra, ale także pełna zaangażowania.

Dzisiaj Ad Rem jest firmą rozpoznawalną w całej Polsce. Jest firmą, która otrzymuje wyrazy uznania w postaci wielu wyróżnień i dyplomów. Oczywiście Ad Rem współpracuje z wszystkimi instytucjami i stowarzyszeniami jakie działają w naszym regionie. Praktycznie nie ma nikogo, kto by nie korzystał z jej usług.

Jubileusz 20-lecia to wydarzenie niesamowite. Zwłaszcza przygotowane przez pracowników firmy. Oprócz wielu słów podziękowania, zarówno ze strony firmy dla osób współpracujących z nią, jak i ze strony osób prywatnych i instytucji korzystających z jej usług w stosunku do firmy Ad Rem, zaprezentowano ciekawy program rozrywkowy. Największym zaskoczeniem dla widzów był fakt pokazania się pani Reginy jako tancerki. Mało bowiem kto wcześniej o tym wiedział. Jest to jej piękna pasja, której poświęca swój wolny czas.

Ponieważ sam również współpracuję z wydawnictwem, poza zwyczajowymi słowami podziękowania, chciałbym dodać za nieżyjącym już wybitnym krajoznawcą prof. Krzysztofem Mazurskim, który zawsze na naszych spotkaniach tłumaczył, że nie ma turystyki bez krajoznawstwa. Krajoznawstwo bowiem jest wypełnieniem każdego rodzaju turystyki. Krajoznawstwo polega na pozyskiwaniu wszelkich istotnych informacji. Są to informacje o historii danego regionu, o jego faunie i florze, są to legendy i opowiadania nie do końca sprawdzone. Jednym zdaniem krajoznawstwo jest to kompendium wszelkiej wiedzy o naszej małej ojczyźnie.

Co w takim razie jest najważniejsze w krajoznawstwie, czy w ogóle można to określić. Oczywiście. Najważniejsze w krajoznawstwie jest, nie samo posiadanie zgromadzonej wiedzy ale dzielenie się tą wiedzą z innymi. Bo cóż z tego, że ktoś wie więcej od innych jak zachowuje to dla siebie. I właśnie wydawnictwo Ad Rem, dzięki swoim publikacjom, dzieli się z innymi wiedzą jaką posiadają wybitni regionaliści. A tych w naszym regionie naprawdę mamy sporo. I właśnie to jest najwyższy stopień krajoznawstwa. Trzeba zatem stwierdzić, że działalność wydawnicza Ad Remu jest bezcenna. Dlatego w imieniu swoim jak i wszystkich autorów i współpracowników wydawnictwa składam na ręce jego założycielki pani Reginy Chrześcijańskiej życzenia wszelkiej pomyślności, nieustających zamówień i pracy ze wspaniałymi ludźmi.

Twoja reakcja na artykuł?

8
80%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
2
20%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy masz "na sobie" jakikolwiek tatuaż?

Oddanych
głosów
825
Tak
10%
Nie
61%
Zamierzam sobie zrobić
2%
Nigdy sobie nie zrobię
27%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Zbyt inteligentni, by być szczęśliwi
 
Rozmowy Jelonki
14 lat do mistrzyni
 
Aktualności
Lodowisko lada dzień
 
112
Gigantyczny korek
 
112
Z drogi śledzie, ciężarówka jedzie
 
112
Autobus w rowie
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group