Środa, 30 listopada
Imieniny: Andrzeja, Justyny
Czytających: 3850
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Język polski multimedialnie

Piątek, 28 maja 2010, 11:38
Aktualizacja: 11:42
Autor: Gabi
JELENIA GÓRA: Język polski multimedialnie
Fot. Gabi
Korzystanie z technologii informacyjnej i komunikacyjnej staje się powoli nieodzownym elementem także w szkole. Postęp cywilizacyjny wymusza, aby oświata szła zgodnie z duchem czasu. W Szkole Podstawowej nr 6 odbyła się wczoraj niecodzienna otwarta lekcja języka polskiego w klasie IV B.

Wykorzystano w niej multimedia: przenośną tablicę interaktywną, mobilną pracownię oraz platformę e-learningową. Uczniowie na lekcji mieli utrwalić sobie wiadomości o baśniach. Lekcję przeprowadziła Aneta Jezierska-Pawłowicz, nauczycielka języka polskiego.

Zajęcia zostały przygotowane wraz z doradcą metodycznym Magdaleną Nogieć oraz konsultantem filii DODN-u w Jeleniej Górze Jarosławem Majskim. Lekcja odbyła się w sali informatycznej. Przy małym notebooku siedziało dwóch uczniów. Dzieci podczas trzech pierwszych zadań miały ułożyć nazwiska autorów bajek (Andersen, Grimm i Perault). Następnie czekała na nich krzyżówka do rozwiązania i zaznaczenie odpowiednim kolorem cech pozytywnych i negatywnych.

Tablica interaktywna przydała się w momencie, kiedy dzieci wskaźnikiem miały połączyć atrybuty z konkretnymi postaciami oraz wskazać osoby rzeczywiste i fantastyczne. Uczniowie otrzymali zadanie domowe w formie quizu, który będą mogli rozwiązać na platformie e-lerningowej DODN. Uczniowie byli zachwyceni taka formą zajęć. Chcieliby, aby taki sprzęt trafił do nich do szkoły.

Po zakończeniu lekcji otrzymali prezent w postaci smyczy, długopisu i gazetki. Dyrektor szkoły Maria Guszała nie kryła zadowolenia. Należy także wspomnieć, że była to już czwarta lekcja z udziałem multimediów w tej placówce. Dyrektor filii Dolnośląskiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli Zygmunt Korzeniewski zdradził, że takie komputerki ma tylko 50 szkół w całej Polsce.

Nadmienił także, że samorządowcy obiecali, iż postarają się, żeby w każdej szkole była co najmniej jedna pracownia, która wyposażona będzie w przenośną tablicę interaktywną i mobilną pracownię. Polonistka Aneta Jezierska-Pawłowicz dodała także, że często pozwala uczniom wysyłać zadanie domowe na swojego maila.

Aby można było korzystać z mobilnej pracowni potrzebne jest tak naprawdę tylko zasilanie w energię. Nauczyciel na swoim komputerze ma podgląd każdego notebooka i może sprawdzać, czy dzieci wykonują jego polecenia.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group