Niedziela, 14 sierpnia
Imieniny: Maksymiliana, Alfreda
Czytających: 6571
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jeżów Sudecki: Jeżów Sudecki będzie miał wodociąg

Poniedziałek, 15 kwietnia 2019, 7:05
Aktualizacja: Środa, 17 kwietnia 2019, 5:17
Autor: WAC
W ciągu kilku lat mają się skończyć problemy mieszkańców niektórych rejonów Jeżowa Sudeckiego z brakiem dostępu do wodociągu i kanalizacji.

Samorząd Jeżowa Sudeckiego postawili sobie za zadanie, aby w ciągu kilku lat cały obszar tej wsi został zwodociągowany i skanalizowany. Jest to poważne wyzwanie, gdyż szacowana wartość tej inwestycji to około 60 milionów złotych. Urząd Gminy chce te środki pozyskać dzięki pożyczce z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska, Urzędu Marszałkowskiego oraz Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska (na przyłącza wodociągowe).

| Z racji rozległości zadania jego realizacja zostanie podzielona na etapy - mówi zastępca wójta gminy Jezów Sudecki Sabina Łozińska – Uroda. - W tej chwili mamy już kompletną dokumentację inwestycji. Rozmawiamy, też ze spółką „Wodnik” na temat możliwości wpięcia się do sieci miejskiej. W tym roku planujemy budowę stacji podwyższania ciśnienia przy ul. Granicznej oraz przebudowę istniejącej sieci, w celu jej odciążenia w rejonie ulicy Dworcowej i części Długiej.

Twoja reakcja na artykuł?

18
62%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
3%
Nudzi
2
7%
Smuci
2
7%
Złości
6
21%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group