Czwartek, 19 maja
Imieniny: Mikołaja, Piotra
Czytających: 3019
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Jeszcze dzieci, a już przestępcy

Czwartek, 16 października 2008, 9:11
Aktualizacja: 9:11
Autor: TEJO
Bez skrupułów włamywali się do samochodów i okradali mieszkańców, w tym najbliższe osoby. Kres działaniu duetu czternastolatka i o dwa lata starszego kolegi położyli policjanci. W sumie wykolejeni nastolatkowie zrabowali przedmioty warte około 9200 złotych.

Złodzieje w krótkich spodenkach nękali Kamienną Górę przez cały wrzesień. Włamywali się do samochodów dziewięć razy. Łupem nieletnich padały radioodtwarzacze, CB-radia, nawigacje satelitarne, i zawartości bagażników tych samochodów (wieża muzyczna, biurko, akumulator i inne przedmioty).

Młodszy z chłopców uciekł z domu. Nie zawahał się też, aby dwa razy okraść własnego ojca. Zabrał mu z samochodu prostownik i CB-radio. Pracownikowi wodociągów ukradł telefon komórkowy, a przygodnemu turyście – aparat fotograficzny.

Obaj nieletni zostali zatrzymani na policyjnej izbie dziecka. Po przesłuchaniach 16-latek został przewieziony do Młodzieżowego Ośrodka Szkolnego a jego młodszy kolega został przekazany ojcu, lecz wkrótce również trafi do podobnego ośrodka.

Sprawa młodocianych przestępców trafi do sądu rodzinnego. Gdyby byli dorośli, to za takie przestępstwo groziło by im nawet 10 lat więzienia. Coraz częściej młodzi ludzie świadomie łamią prawo pewni swojej bezkarności. Rząd pracuje nad znacznym zaostrzeniem przepisów prawa karnego dotyczących nieletnich.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group