Wtorek, 24 maja
Imieniny: Joanny, Zuzanny
Czytających: 7405
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Jestem Kibicem przez duże „K” – spotkanie z uczniami

Czwartek, 27 marca 2014, 7:30
Aktualizacja: 7:33
Autor: 112
Region: Jestem Kibicem przez duże „K” – spotkanie z uczniami
Fot. KMP Jelenia Góra
Jeleniogórscy policjanci spotkali się z uczniami Zespołu Szkół w Jeżowie Sudeckim celem omówienia założeń ogólnopolskiego programu „Jestem kibicem przez duże „K”. To program edukacyjno– alternatywny kształtujący pozytywne zachowania dzieci i młodzieży jako uczestników imprez masowych. Został on wpisany w rządowy program ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań „Razem bezpieczniej”.

Program jest działaniem długofalowym, wielokierunkowym i wielomodułowym. Adresowany jest docelowo do dzieci i młodzieży, ale także angażuje rodziców, nauczycieli, pracowników Policji i wiele innych instytucji w środowisku lokalnym.

- W spotkaniu z policjantami uczestniczyło 109 osób. Byli to uczniowie, nauczyciele oraz pedagodzy. Podczas prelekcji funkcjonariusze wskazali na właściwe zachowania dzieci i młodzieży w trudnych sytuacjach, jak bezpiecznie kibicować oraz bezpiecznie zachowywać się w szkole i poza nią. Wskazali również na zagrożenia związane z posiadaniem oraz handlem narkotykami, a także na konsekwencje prawne oraz zdrowotne wynikające z zażywania środków odurzających – informuje podinsp.. Edyta Bagrowska, rzecznik prasowy KMP w Jeleniej Górze.

- Po części teoretycznej uczestnicy i opiekunowie demonstrując ekwipunek kibica przeszli ulicami Jeżowa Sudeckiego głosząc hasła propagujące zasady bezpiecznego kibicowania. Na boisku „Orlik” w Jeżowie odbyły się gry i zabawy z udziałem uczestników – dodaje.

- Takie zajęcia mają m.in. pomóc dzieciom i młodzieży radzić sobie z agresją i gniewem, pokazać alternatywę dla negatywnych zachowań, poznać zasady fair-play, przedstawić odpowiedzialność karną za czyny chuligańskie, podnieść kompetencje kadry pedagogicznej – podkreśla Edyta Bagrowska.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group