Poniedziałek, 25 października
Imieniny: Darii, Kingi
Czytających: 7636
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Ještěd do remontu

Czwartek, 4 czerwca 2020, 12:58
Aktualizacja: Niedziela, 7 czerwca 2020, 6:32
Autor: Przemek Kaczałko
Region: Ještěd do remontu
Fot. Studio ARN
Miłośnicy górskich wędrówek, ze szczytów Karkonoszy, ale i Gór Izerskich bardzo często widzą górę Ještěd w Libercu. To również punkt wypraw turystycznych mieszkańców naszego regionu. Jest plan, aby obiekt wybudowany pół wieku temu został wyremontowany.
Studium renowacji architektonicznej zostało opracowane przez studio ARN. Naprawdę doceniam sposób, w jaki architekci podeszli do całego projektu. Nie jest to łatwe zadanie, ponieważ wymaga dużej pokory i szacunku, ale także odwagi, aby zaproponować odpowiednie rozwiązania dla tak wyjątkowego i ważnego budynku, jakim niewątpliwie jest Ještěd - ogłosił na Facebooku Martin Půta, hetman kraju libereckiego.
Cieszę się, że po długich negocjacjach z Narodowym Instytutem Zabytków doszliśmy do porozumienia w sprawie naprawy Ještěd w przyszłości. Będziemy mieli wiele innych zadań razem, zwłaszcza jak zdobyć kilkaset milionów koron na naprawę. Ale ten budynek, który jest wyjątkowy nie tylko dla naszego regionu, w pełni zasługuje na taką opiekę - dodał czeski polityk.

Na szczycie góry Ještěd (1012 m n.p.m.) znajduje się trzygwiazdkowy hotel, nadajnik telewizyjny, ośrodek sportów narciarskich, kompleks skoczni narciarskich, trasy zjazdowe. Hotel oraz towarzyszący mu nadajnik telewizyjny zostały zbudowane w latach 1963−1973.

Twoja reakcja na artykuł?

16
73%
Cieszy
2
9%
Hahaha
1
5%
Nudzi
2
9%
Smuci
0
0%
Złości
1
5%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group