Sobota, 3 grudnia
Imieniny: Franciszka, Ksawerego
Czytających: 8073
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Jest zainteresowanie zwiedzaniem miasta

Czwartek, 5 lipca 2018, 12:00
Aktualizacja: Piątek, 6 lipca 2018, 15:06
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Jest zainteresowanie zwiedzaniem miasta
Fot. Przemek Kaczałko
Około 50 osób pojawiło się wczoraj (4.07) na pierwszym z cyklu spacerów po Jeleniej Górze. Wśród uczestników byli zarówno mieszkańcy, jak i turyści. Co warto podkreślić, zwiedzanie Małego Traktu Śródmiejskiego z przewodnikiem jest całkowicie bezpłatne i będzie się odbywać w każdą wakacyjną środę.

W trakcie wyprawy, która rozpoczęła się pod siedzibą Informacji Turystycznej na Placu Ratuszowym, można było dowiedzieć się m.in. dlaczego ołtarz w Bazylice Mniejszej św. św Erazma i Pankracego zawiera herb-okręt z trzema żaglami, albo co kryje Chronostyk przy kaplicy św. Anny, gdzie spał Wilhelm I.

W programie zwiedzania znalazły się: Neptun na Placu Ratuszowym (fontanna), Wieża widokowa Bramy Zamkowej, Baszta Grodzka, Ratusz i Plac Ratuszowy, Bazylika Mniejsza pw. św. Erazma i Pankracego, Kaplica św. Anny, Baszta i Brama Wojanowska, Cerkiew św. Apostołów Piotra i Pawła, Kościół Podwyższenia Krzyża Świętego (garnizonowy), Aleja Wojska Polskiego, Teatr im. C.K Norwida oraz Muzeum Karkonoskie.

Wśród uczestników spaceru byli mieszkańcy Jeleniej Góry i regionu, a także turyści, którzy przebywają w okolicy bez grup zorganizowanych i korzystając z Karkonoskiej Informacji Turystycznej dowiedzieli się o możliwości udziału.

Każdy chętny może zaplanować sobie termin którejś z kolejnych wypraw. Będą one się odbywać regularnie - w każdą środę od godz. 12:00 (czas trwania ok. 2-3 godziny). Najbliższa już 11 lipca.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
802
Tak
27%
Nie
66%
Nie wiem
8%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group