Wtorek, 16 sierpnia
Imieniny: Stefana, Emila
Czytających: 9266
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Jest zainteresowanie – deklarują kontynuację

Czwartek, 6 lutego 2020, 13:14
Aktualizacja: Sobota, 8 lutego 2020, 9:43
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Jest zainteresowanie – deklarują kontynuację
Fot. Przemek Kaczałko
Władze województwa dolnośląskiego i Karkonoska Agencja Rozwoju Regionalnego są pozytywnie zaskoczone ogromnym zainteresowaniem programem refundacji kosztów wymiany źródeł ogrzewania, który lada dzień startuje. Na konferencji prasowej w Jeleniej Górze marszałek Cezary Przybylski zapewniał, że będzie chciał kontynuować program w nowej perspektywie finansowej Unii Europejskiej.

Projekt o wartości ponad 6,1 mln zł (dofinansowany kwotą ponad 5,2 mln zł z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego) realizowany jest w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2014-2020.

O wsparcie ubiegać się mogą m.in. właściciele mieszkań, domów jednorodzinnych oraz wspólnoty mieszkaniowe i spółdzielnie mieszkaniowe. Szczegóły dostępne są na stronie www.karr.pl - tam można znaleźć odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania, które padały podczas 15 spotkań w regionie (wzięło w nich udział ponad 1200 zainteresowanych osób).

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy od 10 lutego na stronę karr.pl, gdzie będą wnioski, regulaminy. Pierwszy nabór ogłaszamy na koniec lutego (będzie to 1,5 mln zł), następne w sierpniu 2020 i styczniu 2021 - powiedział Piotr Miedziński, prezes KARR.
Widzimy potrzebę kontynuacji tego projektu - w przyszłym okresie programowania przeznaczymy na tego typu projekty odpowiednią kwotę. Mam świadomość tego, że działania restrykcyjne nie załatwią sprawy - ludzie muszą mieć wsparcie ze źródeł publicznych (samorządu gminnego, wojewódzkiego i rządu), również przy zaangażowaniu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej - powiedział Cezary Przybylski, marszałek województwa dolnośląskiego.

Twoja reakcja na artykuł?

9
53%
Cieszy
0
0%
Hahaha
2
12%
Nudzi
2
12%
Smuci
1
6%
Złości
3
18%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (17) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group