Piątek, 7 października
Imieniny: Marii, Marka
Czytających: 6757
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Szklarska Poręba: Jest wykonawca remontu dworca

Poniedziałek, 21 października 2019, 8:16
Aktualizacja: Środa, 23 października 2019, 14:21
Autor: WAC
Szklarska Poręba: Jest wykonawca remontu dworca
Fot. WAC
Właściciel obiektu czyli PKP SA rozstrzygnął przetarg na przebudowę dworca Szklarska Poręba Górna.

Oferty zgłosiły cztery firmy, które swoje usługi wyceniły na kwoty od blisko 19 mln zł do 20,4 mln zł. To więcej, niż planowały przeznaczyć na ten cel PKP SA, które określiły budżet na 12,8 mln zł. Ostatecznie jednak pula środków została zwiększona i wybrano najtańszą ofertę, złożoną przez Przedsiębiorstwo Budowlano-Konserwatorskie Castellum. Na wykonanie robót ma ona 65 tygodni.

Remont obejmie odnowienie elewacji, dachu oraz przebudowę wnętrza pochodzącego z początku ubiegłego roku dworca. Zostanie wymieniona także stolarka okienna oraz drzwi wejściowe oraz położone nowe posadzki. Ściany poczekalni zostaną wyłożone boazerią wykonaną z drewna egzotycznego lub dębowego. Renowację czekają też zabytkowe witraże oraz oryginalne elementy wyposażenia - sejfy wmurowane w ścianę oraz drewniana szafa. Przewidziano utworzenie placu dworcowego z miejscami postojowymi i parkingiem rowerowym.

Po remoncie zmieni się przeznaczenie niektórych pomieszczeń w budynku. Część środkowa nadal będzie wykorzystywana do obsługi podróżnych. Boczne skrzydła, w porozumieniu z samorządem, zostaną zaadaptowane na salę konferencyjną, punkt informacji turystycznej oraz salę wystawową. Na pierwszym i drugim piętrze powstanie hostel.

Twoja reakcja na artykuł?

20
83%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
1
4%
Smuci
0
0%
Złości
3
13%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (16)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group