Wtorek, 20 października
Imieniny: Ireny, Kleopatry
Czytających: 3694
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jest kolejny film o Dworze Czarne, będzie też koncert

Wiadomości: Jelenia Góra
Środa, 24 lipca 2013, 6:35
Aktualizacja: Czwartek, 25 lipca 2013, 9:45
Autor: Angela
Fot. org
To już jest trzeci z dziesięciu planowanych odcinków historii Dworu Czarne, którym Marcin Roszak wraz z Tomaszem Raczyńskim i Mariuszem Pełczyńskim chcą promować zbiórkę pieniędzy na wydanie monografii tego zabytku autorstwa Jacka Jakubca. I na tym nie poprzestają. – Szykujemy niespodziankę dla mieszkańców Osiedla Czarne w postaci koncertu Karkonoskiego Zespół Folkowego „Szyszak”– zdradza Marcin Roszak.

Tym razem film nosi tytuł Dziedziniec. Co w nim jest? Tego autorzy nie zdradzają zachęcając do obejrzenia. Przypominają natomiast, że realizują ideę crowdfundingu.

- Pojęcie pochodzi z USA i w naszych realiach jest tłumaczone jako finansowanie społecznościowe – wyjaśnia Marcin Roszak. - Oznacza to, że każdy kto zdecyduje się wesprzeć nasze starania otrzyma w zamian efekt naszej pracy (w tym przypadku za 20 zł wsparcia - książka w postaci elektronicznej, za 100zł - książka w postaci papierowej). Jeśli nie uda się zebrać zadeklarowanej przez nas kwoty, wpłata zostanie zwrócona na wskazane konto (to wynika wprost z regulaminu portalu wspieramkulture.pl, który technicznie wspiera akcję – dodaje jeden z realizatorów akcji.

Więcej informacji o koncercie podamy w przyszłym tygodniu. Akcji patronuje Narodowe Centrum Kultury oraz strona wspieramkulturę. pl, gdzie można znaleźć wszystkie szczegóły (http://wspieramkulture.pl/projekt/337-DWOR-CZARNE-JACEK-JAKUBIEC-MONOGRAFIA).

Przyjaciele Dworu Czarne zachęcają też do odwiedzenia ich strony internetowej: https://www.facebook.com/pages/Przyjaciele-Dworu-Czarne/236123113156454.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8) Dodaj komentarz

~DUCH GÓR 24-07-2013 11:08
panie Jacku fajny film! w ten Dwór można tchnąć życie,pomysły piętrzą mi się w myślach,myślę że znalazło by się wielu wspaniałych ludzi bo poznałem ich osobiście co by pomogli panu,ma pan wiele atutów do stworzenia czegoś niezwykłego ,czegoś czego jeszcze to miasto nie miało.
~Kali 24-07-2013 12:02
Już dawno na Dworze Czarne nic się nie dzieje , jakiś czas była restauracja ,przyjeżdżały autokary z turystami przede wszystkim z Niemiec,prowadzone były prace budowlane.Nie wiem co jest przyczyną ale wydaje mi się że to Pan Jakubiec ,woli mieszkać we dworze w ciszy i spokoju.
~Jacek J. 24-07-2013 13:02
Czy Szanowny Kali naprawdę wierzy w to, co pisze ? Pozdrawiam - Jacek Jakubiec
~DUCH GÓR 24-07-2013 15:51
hmm szkoda że sytuacja Dworu jest nie pewna,widziałem tylko dziedziniec na tym filmie,nie wiem jakie ma możliwości ten obiekt i możliwości prawne pana do realizacji,projektów i w jakim kierunku chciał by pan pokierować Dworem,można to podzielić na kilka małych projektów połączyć razem,co da niebywałą markę i produkt,ma pan wiele atutów do realizacji tego jednym z nich jest bański blog,ma pan numer telefonu?
~Jacek J. 24-07-2013 17:42
Zamierzenia i projekty były bardzo konkretne. Byłyby już w realizacji, gdyby nie dziwaczny, jałowy kontredans trwający tu od blisko dwóch lat. Dzielenie zamierzeń na małe projekty nic tu nie da. Trwa nadal czekanie na finalne rozstrzygnięcia sądowe, administracyjne etc... To, co można zrobić, to "nie gasić pary pod kotłem" i stąd pomysł (nie mój, więc mogę go chwalić) z wydaniem owej "monografii". Telefon mam, ale podam mailem. Proszę o kontakt na fke.prezes@gmail.com Z pozdrowieniami - Jacek Jakubiec
~DUCH GÓR 24-07-2013 21:28
panie jacku wiele informacji na temat pana Dworu znalazł by pan w Archiwach kościelnych:)
~hexe 24-07-2013 22:45
Już 20 osób wsparło projekt na portalu wspieramkulture.pl GRATULUJĘ :) i wierzę, że znajda się chętni, którzy dorzuca kolejne cegiełki :)
~Jacek J. 25-07-2013 10:47
...już dorzucają! Wpłat poprzez portal WK przybywa, a ci życzliwi ale mniej biegli w operacjach internetowo-bankowo zasilają fundusz projektu innymi sposobami. Nie jest źle. Pozdrawiam miła Wiedźmo - JJ.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group