Niedziela, 27 listopada
Imieniny: Waleriana, Maksymiliana
Czytających: 6463
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Jest absolutorium

Piątek, 29 czerwca 2018, 6:24
Aktualizacja: Sobota, 30 czerwca 2018, 10:23
Autor: WAC
Jelenia Góra: Jest absolutorium
Fot. WAC
Bez kontrowersji, znanych z poprzednich lat, przebiegła wczorajsza (28.06) sesja absolutoryjna Rady Powiatu Jeleniogórskiego.

Według planów, wczorajsze obrady - jeśli nie nastąpią okoliczności wymagające zwołania sesji nadzwyczajnej - miały być ostatnimi przed wakacyjną przerwą. To sprawiło, że w porządku obrad było wiele spraw.

Mimo licznych tarć i podziałów występujących na co dzień w tej radzie, kwestia udzielenia absolutorium Zarządowi Powiatu za realizację budżetu w 2017 roku nie budziła żadnych emocji. Obyło się też bez dyskusji i tak częstych na wielu poprzednich sesjach ataków personalnych.

Trudno dociec czy wpływ na taki przebieg obrad miały dobre wyniki finansowe powiatowego samorządu w 2017 roku, czy też zbliżający się koniec kadencji. Dość powiedzieć, że za udzieleniem absolutorium opowiedziało się 16 radnych, czyli wszyscy obecni na sali.

- Mam nadzieję, że taki wynik głosowania stanie się już stałą praktyką – komentuje starosta jeleniogórska Anna Konieczyńska. - Jeżeli tylko budżet jest dobrze wykonany, to nie ma podstaw do nieudzielenia absolutorium. Zawsze powtarzam, że to sprawy powiatu są najważniejsze, to powinno dla nas celem. Myślę, że dojrzałość dziś wygrała.

Bez dyskusji przyjęto też uchwałę o ustaleniu nowej wysokości pensji dla Starosty Jeleniogórskiego. Radni zdecydowali, że zgodnie z rozporządzeniem rządu ustalającym nowe siatki wynagrodzeń dla samorządowców, uposażenie starosty zostało obniżone z 11740 złotych na 10620 zł. W tym przypadku nie było już jednak tak zgodnie, bo za przyjęciem uchwały było 10 radnych, 4 było przeciw, a 1 wstrzymał się od głosu.

Wśród innych uchwał przyjętych w trakcie sesji znalazły się między innymi zmiany w budżecie powiatu i jego wieloletniej prognozie finansowej. Radni rozpatrywali też dwie skargi na dyrektora Domu Wczasów Dziecięcych i Promocji Zdrowia w Szklarskiej Porębie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group