Czwartek, 30 czerwca
Imieniny: Emilii, Lucyny
Czytających: 4833
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Jerzy Łużniak zaprasza kontrkandydata do debat

Poniedziałek, 22 października 2018, 14:23
Aktualizacja: Środa, 24 października 2018, 11:12
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Jerzy Łużniak zaprasza kontrkandydata do debat
Fot. Przemek Kaczałko
W ostatnim tygodniu przed wyborami Jerzy Łużniak nie pojawił się na jedynej debacie kandydatów na prezydenta Jeleniej Góry, ale po zdecydowanym zwycięstwie w pierwszej turze zamierza spotkać się z głównym konkurentem. – Chciałbym zaprosić Krzysztofa Mroza do pięciu debat, porozmawiać poważnie o Jeleniej Górze – deklaruje kandydat Koalicji Obywatelskiej.
- Chciałbym podziękować wszystkim naszym kandydatom do Rady - osiągnęli bardzo dobry wynik, bardzo dobrze pracowali i nie ukrywam, że był jeden z najlepszych, jak nie najlepszy zespół, z którym dane mi było pracować - powiedział dzisiaj (22.10) Jerzy Łużniak, który dziękował również mieszkańcom za zaufanie oraz liczy na wsparcie w drugiej turze - 4 listopada. Jednocześnie J. Łużniak pogratulował wyniku wyborczego Pawłowi Gluzie i deklaruje chęć współpracy w celu realizacji części jego pomysłów.
- Żałujemy, że nie udało się wygrać w pierwszej turze - niewiele brakowało - stwierdził Konrad Sikora, szef sztabu KO, który również dziękuje całemu zespołowi, z któremu przyszło mu współpracować. - Wynik Jerzego Łużniaka jest wykładnią tego, jak wyglądała kampania do tej pory. Postawiliśmy na kampanię bezpośrednią i ta forma kontaktu z wyborcami jest najlepsza - dodał radny z Cieplic.

Z nieoficjalnych informacji wynika, że Koalicja Obywatelska może liczyć na 12 mandatów w Radzie Miejskiej Jeleniej Góry - to dałoby samodzielną większość Jerzemu Łużniakowi i radnym jego komitetu. Najlepszy wynik uzyskała Bożena Wachowicz-Makieła, która również nie kryje zaskoczenia rozmiarami zaufania mieszkańców - otrzymała około 1000 głosów więcej, niż 4 lata temu.

- To dla mnie ogromnie pozytywne zaskoczenie. Analizowałam z czego to mogło wynikać - myślę, że to kwestia realizacji wielu programów, otwartości na ludzi. Jako przewodnicząca Komisji Gospodarki Komunalnej pilotowałam te programy, aby jak najwięcej mieszkańców z nich skorzystało. To także zabezpieczenie środków na udziały gminy we wspólnotach mieszkaniowych - chyba każdy z nas widzi jak miasto nam pięknieje, odnawiają się kamienice za kamienicą. To także współpraca z innymi kandydatami z naszego komitetu - oceniła Bożena Wachowicz-Makieła, która wierzy, że w nadchodzącej kadencji uda się zrealizować "szpilkostradę", o której mówi się od 2007 roku i nadal nie powstała.

Jeszcze dzisiaj, odpowiedź na zaproszenie do debaty ma dać Krzysztof Mróz - rywal Jerzego Łużniaka w drugiej turze wyborów prezydenckich.

Twoja reakcja na artykuł?

47
44%
Cieszy
0
0%
Hahaha
7
7%
Nudzi
3
3%
Smuci
7
7%
Złości
43
40%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (94) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group