Czwartek, 22 października
Imieniny: Filipa, Halki
Czytających: 7156
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jerzy Górniak na wypowiedzeniu

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Wtorek, 9 września 2008, 15:07
Aktualizacja: 15:08
Autor: Angela
Fot. TEJO
Tuż po powrocie z przedłużającego się zwolnienia lekarskiego komendant straży miejskiej w Jeleniej Górze, Jerzy Górniak dostanie wypowiedzenie mianowania. Nie oznacza to jednak, że zwolni stanowisko komendanta, bowiem z dniem 1 grudnia zostanie na nie… powołany. Zmiany są prawnym wymogiem.

Urząd miasta od kilka lat wiedział już o tym, że ówczesny komendant straży miejskiej jest zatrudniony wbrew obowiązującemu prawu. Sprawę zgłaszał dział kadr urzędu miasta. Zgodnie z przepisami „mianowany” może być tylko i wyłącznie pracownik urzędu. W przypadku komendanta straży miejskiej mógł być on natomiast „powołany” na to stanowisko. Dlaczego więc dopiero teraz pojawią się te zmiany?

- Musieliśmy dokładnie sprawdzić tą sprawę i w tym roku postanowiliśmy ją uregulować – mówi Jerzy Łużniak, zastępca prezydenta miasta w Jeleniej Górze. Wiceszef miasta zapewnia jednak, że zmiana umowy dla szefa straży nie dotyczy sporów, w jakie wszedł komendant ze swoimi pracownikami w ostatnim czasie, ale wymogów prawnych.

Tymczasem w straży miejskiej w dalszym ciągu trwa akcja protestacyjna, dzięki której strażnicy mają nadzieję na poprawę swoich warunków pracy. Czy uda się im dojść do porozumienia z komendantem, okaże się powrocie Jerzego Górniaka z kolejnego w zwolnienia lekarskiego.

Wówczas ma dojść do rozmów z załogą. Jerzy Łużnak ma nadzieje, że szef straży dojdzie z pracownikami do porozumienia. Jeśli jednak Jerzy Górniak dalej będzie upierał się przy swoim, zainterweniuje sam prezydent.
- Będziemy nakłaniali komendanta do porozumienia się z pracownikami– powiedział Jerzy Łużniak. - Ich postulaty dotyczą błahych spraw, które nie wymagają zbyt dużych nakładów finansowych, więc uważam, że komendant powinien na nie przystać.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (18) Dodaj komentarz

~der 9-09-2008 15:18
temu panu juz dziękujemy
~Wielbiciel ! 9-09-2008 16:38
Najwyższy czas żeby tego Pana ZWOLNIĆ !! To stanowisko przerosło jego umiejętności !
~Krzysztof 9-09-2008 20:37
Pewien jestem, że anonimowy Wielbiciel jest zacietrzewionym członkiem związków. Problemem nie jest komendant, ale rozleniwiona załoga Straży Miejskiej !! Komendanta najchętniej wyłonili by ze swoich, związkowych szeregów, aby w ogóle nic nie robić ! Tymczasem w mieście walają się śmieci, biegaj bezpańskie psy lub te, które zgodnie z prawem powinny być na smyczy, a w parkach oraz na skwerach młodzież i degeneraci piją wina i piwa. Panowie ( i panie ) strażnicy: DO ROBOTY !!!
~Wielbiciel 2 9-09-2008 21:02
Zlikwidować całą instytucję którą jest Straż Miejska.
~Sabath 9-09-2008 21:48
niektórzy co idą do straży miejskiej są rozleniwieni a ten kto chce pracować w straży miejskiej nie może być leniwym i ślepym taki to nie powinien iść pracować do takiej pracy
~do Krzysztofa 9-09-2008 22:05
A miałeś coś do czynienia z tą formacją? Nie broń komendanta bo do ideału mu bardzo bardzo daleko... wiem, przejechałem się na nim osobiście. Ja i wielu innych...
~Do Krzysztofa 9-09-2008 22:32
Widać człowieku że nie masz zielonego pojęcia na temat konfliktu więc tobie już dziękujemy wielbicielowi Pan Komendanta:):)Pan Komendant już się wypalił
~jaro do Krzysztof 9-09-2008 22:40
Jednym słowem w mieście Armagedon.Czy my mieszkamy w tym samym mieście, czy ty jesteś jednym z tych sfrustrowanych byłych związkowców.Panu komendantowi zdecydowanie już dziękujemy...czas odpocząć po "trudach" służby.Co do następcy to na pewno nie będzie to jeden z aktualnych związkowców z tej prostej przyczyny ,że ustawa wymaga wyższego wykształcenia od ewentualnego kandydata, a żaden z nich takowego nie posiada.
~late 9-09-2008 23:29
zbyt wielu bardzo dobrych ludzi z załogi odeszło lub musiało odejść w ostatnich latach, którzy znają charakter miasta i ich mieszkańców. Teraz są tego między innymi efekty na ulicach.
~do jaro 10-09-2008 10:01
Znałem byłego związkowca z SM i z opowiadań to co się wtedy działo, interesujące jest to, że obecni wielcy działacze związkowi osoby dążące wtedy do poprawy warunków szykanowały.Problem polega na tym, że ta ekipa niby sfrustrowanych odeszła, bo byli inteligentni i każdy z nich ma dobrą pracę i nie narzeka, a zostali w większości nieudacznicy, którzy na inną pracę nie mają szans. Różnica polega na tym,że Was kierowników nie ma kto śledzić i nieuzasadnionych nagan wciskać, tak jak to wy parę lat temu robiliście. Mam nadzieję, że Górniak zostanie i da Wam w kość tak jak wy daliście mojemu kumplowi.
~Urbans 10-09-2008 11:03
Dlaczego do dzisiejszego dnia nie rozwiązali tej kosztownej formacji - ile za te pieniądze pochlaniane przez ta straz miejską mozna bylo wybudować nowych mieszkań , ile wyremontowac zabytkowych kamienic ile wykonać nowych ulic.Przeciez to jest gniazdo pasożytniczych posadek, nieefektywnych markujacych zajęcia i dzialania i jeszcze jakieś zaplęgly sie związki zawodowe na garnku podatnikow i budzetu miasta na który lożą przedsiebiorcy.A w imię jakich racji ja mam robić na te związki ? To jakaś tolerowana schiza.
~do 22.40 i innych - straznik 2 lata 10-09-2008 18:27
Komendant też nie ma wyższego - tak słyszałem może niech się wypowie, a związkowcy maja gdzieś walkę o stołek, gdybyś był choć trochę w temacie to wiedział byś, że na ewentualny wakat komendanta miasto musi ogłosić konkurs - do 10.01 żal mi Ciebie do Urbans - dzięki za te wielkie podatki które rzekomo płacisz jakoś nie widzę tego w pensji ... tez mi Ciebie żal co do Komendanta, popieram niektórych DOWIDZENIA ... a tak w ogóle pozdrowienia dla Jacka W.
~warkot do 10.01 10-09-2008 20:36
inteligentni... taa
~Wielbiciel ! 10-09-2008 21:09
Jackowi W. też trzeba będzie podziękować za pracę . To on jak mi jest wiadomo jest całym złem tej straży miejskiej. Związkowcy nie mają zamiaru być u władzy straży miejskiej chcą tylko poszanowania dla siebie i kolegów ,a jak ktoś chce pracować za taką kasę jak oni to jest kilka wolnych etatów zapraszamy
~do 10:01 11-09-2008 12:20
Znam sprawę szykanowania was przez kierowników z opowieści.Zgadzam się, że była to chamówa i macie powody by nie cieszyć się z powstania związków.Ale czy w związku z tym w SM nie mają prawa powstac związki zawodowe? Nawet jeśli założyciele mają niechlubną przeszłość(notabene z tego co wiem robili to na polecenie komendanta i Jacka w.) to sam fakt istnienia związków jest pozytywny.
~do 10.01 11-09-2008 14:38
nie mają wyższego więc nie o stołki im chodzi... to o co chodzi ? ano o to by było normalnie a niej ak za ostatnich naście lat dowidzenia jg i jw
~Titanium 12-09-2008 14:46
Co do wyższego wykształcenia, w straży miejskiej, to są osoby które takowe posiadają co nie wiąże się z tym iż od razu będą ubiegać się o stołek komendanta. Stanowisko to powinna objąć osoba kompetentna, wykształcona z wieloletnim stażem pracy (policja, wojsko, straż graniczna itp. formacje), osoba której zależało by na wizerunku własnym i swoich pracowników.
~ 17-09-2008 0:34
jurek ogórek kiełbasa i sznurek,kiełbasa uciekła a jurek do pikała...

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group