Piątek, 27 maja
Imieniny: Jana, Juliusza
Czytających: 7639
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Jerzy Górniak na wypowiedzeniu

Wtorek, 9 września 2008, 15:07
Aktualizacja: 15:08
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Jerzy Górniak na wypowiedzeniu
Fot. TEJO
Tuż po powrocie z przedłużającego się zwolnienia lekarskiego komendant straży miejskiej w Jeleniej Górze, Jerzy Górniak dostanie wypowiedzenie mianowania. Nie oznacza to jednak, że zwolni stanowisko komendanta, bowiem z dniem 1 grudnia zostanie na nie… powołany. Zmiany są prawnym wymogiem.

Urząd miasta od kilka lat wiedział już o tym, że ówczesny komendant straży miejskiej jest zatrudniony wbrew obowiązującemu prawu. Sprawę zgłaszał dział kadr urzędu miasta. Zgodnie z przepisami „mianowany” może być tylko i wyłącznie pracownik urzędu. W przypadku komendanta straży miejskiej mógł być on natomiast „powołany” na to stanowisko. Dlaczego więc dopiero teraz pojawią się te zmiany?

- Musieliśmy dokładnie sprawdzić tą sprawę i w tym roku postanowiliśmy ją uregulować – mówi Jerzy Łużniak, zastępca prezydenta miasta w Jeleniej Górze. Wiceszef miasta zapewnia jednak, że zmiana umowy dla szefa straży nie dotyczy sporów, w jakie wszedł komendant ze swoimi pracownikami w ostatnim czasie, ale wymogów prawnych.

Tymczasem w straży miejskiej w dalszym ciągu trwa akcja protestacyjna, dzięki której strażnicy mają nadzieję na poprawę swoich warunków pracy. Czy uda się im dojść do porozumienia z komendantem, okaże się powrocie Jerzego Górniaka z kolejnego w zwolnienia lekarskiego.

Wówczas ma dojść do rozmów z załogą. Jerzy Łużnak ma nadzieje, że szef straży dojdzie z pracownikami do porozumienia. Jeśli jednak Jerzy Górniak dalej będzie upierał się przy swoim, zainterweniuje sam prezydent.
- Będziemy nakłaniali komendanta do porozumienia się z pracownikami– powiedział Jerzy Łużniak. - Ich postulaty dotyczą błahych spraw, które nie wymagają zbyt dużych nakładów finansowych, więc uważam, że komendant powinien na nie przystać.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (18) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group