Poniedziałek, 28 listopada
Imieniny: Grzegorza, Zdzisława, Stefana
Czytających: 8259
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: „Jeleniosfera” – już jutro premiera!

Piątek, 13 sierpnia 2010, 13:30
Aktualizacja: 14:20
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: „Jeleniosfera” – już jutro premiera!
Fot. TEJO
W ostatnim „roboczym” dniu warsztatów „Lato w teatrze” trwały dziś intensywne przygotowania do jutrzejszego pokazu premierowego „Jeleniosfery”, sztuki, nad którą młodzież pod okiem instruktorów pracowała podczas trzeciego turnusu tegorocznego LWT w Jeleniogórskim Centrum Kultury.

Na scenie jest już scenografia zamontowana wczoraj w nocy przez Wiktora Szybałdina i Łukasza Dudę. Jej głównym elementem jest sylwetka statku z wyraźnym elementem napędowym i bocianim gniazdem.

– Musicie zacząć się skupiać i żyć postaciami, które gracie. Kulisy nie są po to, aby w nich odpocząć, ale cały czas śledzić sztukę i wiedzieć, kiedy należy wejść – mówił do młodzieży Łukasz Duda. Podkreślił też, że w tej chwili wszyscy stanowią jeden zespół, co wymaga sporej integracji i koncentracji.

Techniczne próby przedstawienia oglądali dziś także pozostali instruktorzy: Katarzyna Janekowicz i Jan Kochanowski. Nie obyło się bez omówienia spektaklu. Jest jeszcze czas na dopracowanie szczegółów i wyćwiczenie tych momentów, w których młodzi aktorzy czują się wciąż niepewnie. Podczas prób Łukasz Duda ustawiał światła, a Marek Staszak przymierzał się do projekcji multimedialnych, które wzbogacą scenografię „Jeleniosfery”.

Realnym elementem tego industrialnego spektaklu był odgłos młotów i przecinaków, którymi pracują ekipy właśnie remontujące budynek JCK. Po „Lecie w teatrze” zostanie on zamknięty na czas kilkumiesięcznych prac modernizacyjnych.

Przypomnijmy: premiera „Jeleniosfery” w sobotę o godz. 19 w JCK przy ulicy Bankowej. Drugi spektakl w niedzielę o tej samej porze. Wstęp wolny. Zapraszamy w imieniu organizatorów!

Patronami Lata w Teatrze są: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Instytut Teatralny im. Raszewskiego w Warszawie przy współpracy Miasta Jelenia Góra. Patroni medialni: Polskie Radio Program Pierwszy, miastodzieci.pl, Jelonka.com, Polska Gazeta Wrocławska, Muzyczne Radio, e-teatr.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group