Sobota, 28 stycznia
Imieniny: Radomira, Tomasza
Czytających: 11419
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra/Europa: Jeleniogórzanka nr. 1 w konkursie fotograficznym Air France!

Wtorek, 19 sierpnia 2014, 8:46
Aktualizacja: Środa, 20 sierpnia 2014, 8:11
Autor: Org
Jelenia Góra/Europa: Jeleniogórzanka nr. 1 w konkursie fotograficznym Air France!
Fot. Archiwum Organizatora
– Weronika Pełczyńska została polską laureatką międzynarodowego konkursu fotograficznego Air France – „Wygraj przygodę w świecie profesjonalnej fotografii”. W nagrodę jej finałowe zdjęcia zostaną zaprezentowane na kilku wystawach. Ideą projektu była promocja zdolnych adeptów sztuki fotografii, a przy okazji pokazanie w niekonwencjonalny sposób przebudowanego lotniska bazowego Air France w Paryżu. Od dziś, zdjęcia zwyciężczyni konkursu można oglądać w holu głównym AGORY SA.

To kolejny już projekt linii Air France mający na celu w ciekawy sposób wchodzenie w interakcję z fanami, angażowanie ich na portalach społecznościowych, a przy okazji wspieranie młodych talentów. Konkurs fotograficzny dedykowany był amatorom, którzy marzą o świecie profesjonalnej fotografii. A jego uczestnicy mieli szansę wziąć udział w profesjonalnej sesji zdjęciowej na paryskim lotnisku im. Charles’a de Gaulle’a oraz warsztatach fotograficznych pod kierunkiem fotografa i wykładowcy Warszawskiej Szkoły Fotografii i Grafiki – Michała Radwańskiego. Ponadto organizatorzy zapewnili finalistom dodatkowe atrakcje podczas pobytu w Paryżu (m.in. zwiedzanie Wieży Eiffla i wspólna kolacja w centrum).

- Warsztaty z Michałem Radwańskim okazały się niezwykle intensywną lekcją. I tuż po ich zakończeniu, czułam się jakbym odkryła fotografię na nowo. A samo lotnisko… Dużo kontrastów, niebo i chmury odbijające się w witrynach największych domów mody, przemykający ludzie z całego świata i ciekawa architektura. Połączenie betonu, szkła, drewna oraz żywych roślin daje niesamowity efekt. Byliśmy ograniczeni przestrzenią jednego z terminali, dzięki czemu, trzeba było uważnie szukać momentów i sytuacji fotograficznych – relacjonuje Weronika Pełczyńska.

Podczas paryskiej sesji powstał zbór wyjątkowych fotografii oddających scenerię i klimat paryskiego lotniska, na które w ostatnim etapie konkursu głosowali internauci na Facebooku. Zwyciężyła Weronika Pełczyńska, zaś drugie miejsce zajął Grzegorz Bukalski. Ich prace w najbliższych miesiącach będzie można obejrzeć na kilku wystawach organizowanych przez linię Air France.

- Zapraszamy na pierwszą odsłonę do holu głównego siedziby AGORY SA przy ul. Czerskiej 8/10 w Warszawie. Wystawę finałowych zdjęć będzie można zobaczyć w tej lokalizacji od 18 do 29 sierpnia br. – zachęcają do obejrzenia organizatorzy.

Weronika Pełczyńska – zwyciężczyni konkursu, pochodzi z Jeleniej Góry. Obecnie mieszka w Łodzi, gdzie studiuje Grafikę na Akademii Sztuk Pięknych. Zajmuje się fotografią, grafiką artystyczną, szeroko pojętym designem, prowadzi projekty społeczne oraz z pasją chodzi po górach. Aparat ma zawsze pod ręką - jako rodzaj notatnika.

Grzegorz Bukalski – zdobywca drugiego miejsca, pochodzi z Krakowa. Obecnie rozpoczyna studia architektoniczne i na tym skupia całą swoją energię. Powoli przymierza się i oswaja również z myślą o podjęciu studiów fotograficznych w niedalekiej przyszłości. Jego marzeniem jest zorganizowanie niecodziennej fotoekspedycji.
Michał Radwański – fotograf, portrecista, reporter, fotoedytor, kurator, współtwórca i organizator nowej Galerii Bezdomnej, założyciel stowarzyszenia MUWA, absolwent Uniwersytetu Warszawskiego, studiował w Warszawskiej Szkole Fotografii, a teraz jest jej wykładowcą w Pracowni Mody i Zaawansowanych Technik Studyjnych. Autor zdjęć i wywiadów do albumu Muranów (INSBN 978-83-929284-3-0) oraz wystawy Muranów My I – ukazujących architekturę warszawskiego osiedla Muranów, fotoedytor książki Beaty Chomątowskiej „Stacja Muranów”, autor zdjęć do projektu „Dialog nowoczesności” z historią przygotowywanego przez Fundację Architektury, ostatnia wystawa pt. „Mozaiki Warszawskie” prezentowana była w galerii Mito, organizowana również we współpracy z Fundacją Architektury i Ceramiką Paradyż. Współpracuje z Warszawską Estradą, Elle Polska, Harper’s Bazar Polska i wieloma innymi tytułami.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (17)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group