Piątek, 23 października
Imieniny: Marleny, Seweryna
Czytających: 6438
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jeleniogórzanin w Strasburgu

Wiadomości: Jelenia Góra
Sobota, 30 września 2006, 0:00
Autor: TEJO
Fot. DODN
Miłosz Kamiński, prawnik i pracownik filii Dolnośląskiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli, będzie jako jedyny reprezentował Polskę za klika dni na międzynarodowej konferencji w Radzie Europy.

Konferencja będzie poświęcona edukacji obywatelskiej i dotyczącej praw człowieka.
– Zajmuję się tym od lat, zarówno teoretycznie, jak praktycznie. Skończyłem kurs dla edukatorów przy Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka, prowadzę dolnośląskie zawody Olimpiady Wiedzy o Prawach Człowieka dla uczniów szkół średnich, współpracuję z różnymi stowarzyszeniami przy monitoringach i interwencjach – tłumaczy Kamiński.

Ma też w dorobku publikacji prasowych z tego zakresu. Przede wszystkim czuje się przyszłym nauczycielem i działaczem samorządowym.
Interesuje go, jak tematykę prawnoczłowieczą wcielać w życie w szkole i bieżącym funkcjonowaniu Jeleniej Góry.

– Polska w ostatnim czasie jest postrzegana jako kraj lekko zagrożonej wolności obywatelskiej. Wiarygodność naszego kraju, wciąż jeszcze postrzeganego w świetle jej mitu założycielskiego, którym są robotnicze postulaty sierpniowe i dziedzictwo Solidarności, została obniżona poprzez nietrafione wypowiedzi polityków czy sygnały o patologiach – uważa M. Kamiński.

W Strasburgu zwróci też uwagę na inne przykłady łamania praw człowieka np. brak urlopu wychowawczego dla prowadzących działalność gospodarczą. A przecież nie wolno takich osób od pracowników najemnych.

Miłosz Kamiński wierzy w potrzebę działania samorządów uczniowskich. – Uczeń, zwłaszcza zaś uczeń dorosły, powinien być partnerem dla nauczyciela – mówi.
Zwróci uwagę, że niektóre regulacje trzeba umieścić w szkolnych statutach. Wpływ na nie mają uczniowie.
– Nie do pomyślenia jest sytuacja, że uczeń, który może zawrzeć związek małżeński i głosować w wyborach, musi prosić rodzica o usprawiedliwienie nieobecności na lekcji – podkreślił Kamiński.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8) Dodaj komentarz

~elemental 30-09-2006 15:19
ja sam jestem uczniem i wiem, że jaky nie było potrzeby usprawiedliwień od rodzica to połowa uczniów by nie chodziła na zajęcia lekcyjne... no, moze troche przesadziłem, ale wagary na pewno by się zdarzały o wiele częściej
~Greg 30-09-2006 19:55
eee tam.Epizod.pojedzie,wróci - słuch po nim zaginie. Poza tym, Ośrodek doskonalenia NAS, jest dosyc słabo znany na swiecie.Moj kuzyn z Holandii spytał sie mnie czy ODN to jakieś polskie LSD?
~BerryC 30-09-2006 20:59
Panie Miłoszu - GRATULACJE !!!
~salatek 30-09-2006 21:13
haha chodzilem z nim do klasy -brawo
~jeleń 30-09-2006 23:09
Co by nie mówić, edukacja obywatelska w zakresie praw człowieka wymaga nieustannego doskonalenia. Pojawiają się nowe zagrożenia, takie wobec których ludzie mogą być bezradni bardziej niż kiedykolwiek. Poznałem p. Miłosza z lektury jego artykułów w Jeleniogórskim Forum Samorządowym, a potem osobiście. Jest człowiekiem, który potrafi być blisko spraw innych ludzi i pomagać im. Oby praca takiego wolontariusza jak On, była wspierana przez innych jak najmocniej. Powodzenia.
~Marcin 1-10-2006 10:33
Znam Miłosza osobiście już od wielu lat, to wspaniały człowiek, bezinteresowny, przyjacielski, świetny humanista GRATULACJE!!!
~paniemiloszu 2-10-2006 10:08
gratulacje! bardzo miły i wykształcony człowiek...pozdrawiam
~Wojtek L 2-10-2006 22:35
Miłosz pozdrawiam

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group