Niedziela, 4 grudnia
Imieniny: Barbary, Piotra, Jana
Czytających: 9206
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Szczecin: Jeleniogórzanin potrójnym mistrzem Polski!

Czwartek, 2 lipca 2015, 14:12
Aktualizacja: 14:15
Autor: MDvR
Szczecin: Jeleniogórzanin potrójnym mistrzem Polski!
Fot. użyczone
W miniony weekend zakończyły się Letnie Otwarte Mistrzostwa Polski w pływaniu w kategorii Masters, które odbyły się na pięknym i nowoczesnym obiekcie Floating Arena w Szczecinie. W imprezie wzięło udział ponad dwa tysiące pływaków ze 104 klubów reprezentujących całą Europę. Zawody stały na wysokim poziomie organizacyjnym, jak również sportowym, do stolicy województwa zachodniopomorskiego zjechało wielu wybitnych zawodników, by walczyć o najwyższe trofea.

Jelenią Górę wyśmienicie reprezentował Mariusz Winogrodzki, zawodnik MUKP Just Swim Jelenia Góra, który zdobył trzy złote medale. Na królewskim dystansie sprinterskim 50 metrów stylem klasycznym, Mariusz bezapelacyjnie wygrał uzyskując czas 0:30.42 sek., w tej samej konkurencji, ale na dystansie 100 metrów zawodnik MUKP Just Swim Jelenia Góra zdobył drugi złoty medal uzyskując czas 01:07.14 sek. deklasując przeciwników. W trzeciej konkurencji również klasykiem, ale na dystansie 200 metrów potwierdził mistrzowską klasę zawodnika i zdobył trzeci złoty medal z czasem 02:39'42 sek.

- Wielki sukces zawodnika udokumentowany zdobyciem aż trzech złotych medali nie jest dla mnie przypadkowy. Przypomnijmy, iż Mariusz jest multimedalistą, rekordzistą Mistrzostw Polski w kategoriach wiekowych: juniorów, młodzieżowców i seniorów. Jest nie tylko świetnym, doświadczonym zawodnikiem, jak również bardzo dobrym szkoleniowcem - mówi trener Marcin Binasiewicz.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
956
Tak
27%
Nie
66%
Nie wiem
7%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group