Wtorek, 28 czerwca
Imieniny: Ireneusza, Leona
Czytających: 5147
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Jeleniogórzanin na „gościnnych występach”

Piątek, 3 kwietnia 2015, 8:17
Aktualizacja: 8:19
Autor: Angela
Region: Jeleniogórzanin na „gościnnych występach”
Fot. Archiwum
W ostatnich dniach w ręce policji wpadł 27–letni jeleniogórzanin, który okradał sklepy i apteki w powiecie świdnickim. Złodziej wykorzystywał swoją miłą aparycję, „zagadywał” ekspedientki i wykorzystując ich chwilową nieuwagę, kradł pieniądze z kasy. Jak ustalili strzegomscy policjanci, łącznie straty pokrzywdzonych to około 6 tys. zł. Łupami rabuś spłacał swoje długi.

W poniedziałek (30.03) około godz. 20.30 złodziej wszedł do sklepu we wsi Goczałków, w gminie Strzegom. Po rozmowie ze sprzedawczynią, poprosił ją o szklankę wody. Kiedy kobieta wyszła na zaplecze, mężczyzna ukradł pieniądze z kasy, wybiegł ze sklepu i odjechał autem. Jego nerwowe zachowanie zauważył wchodzący do sklepu klient, który zapisał numery rejestracyjne samochodu i o dziwnym zachowaniu 27-latka poinformował ekspedientkę. Wtedy zorientowała się ona, że mężczyzna ukradł jej z kasy pieniądze. Sprawę zgłoszono strzegomskiej policji. Dyżurny zawiadomił wszystkie jednostki policji w powiecie i już niecałe pół godziny później samochód złodzieja został namierzony na ul. Świdnickiej w Strzegomiu przez policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy.

Autem kierował znajomy Cezarego F., który ponoć o kradzieży kolegi nic nie wiedział. W trakcie przeszukania policjanci znaleźli w skarpetce Cezarego F. 1650 złotych - całodniowy utarg sklepu skradziony chwilę wcześniej.

Na tym sprawa się jednak nie skończyła. W trakcie czynności strzegomscy policjanci ustalili bowiem, że mieszkaniec Jeleniej Góry ma na koncie cztery kradzieże: 25 lutego br. i 18 marca w Żarowie (z apteki i sklepu ukradł 900 zł i 2,5 tys. zł) oraz 23 marca w Dobromierzu (ukradł 830 zł).

Złodziej wyjaśniał policjantom, że skradzione pieniądze przeznaczył na spłatę długów. 27-letni mężczyzna dobrowolnie poddał się karze jednego roku więzienia w zawieszeniu na cztery lata oraz zobowiązał się do naprawienia szkody w okresie sześciu miesięcy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (17) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group