Niedziela, 20 czerwca
Imieniny: Bogny, Bogumiły
Czytających: 3196
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Jeleniogórzanie w ogólnopolskim konkursie. Sukces po angielsku

Wtorek, 8 lutego 2011, 8:52
Aktualizacja: 8:52
Autor: Agrafka
JELENIA GÓRA: Jeleniogórzanie w ogólnopolskim konkursie. Sukces po angielsku
Fot. Agrafka
Pierwsze miejsce w województwie dolnośląskim, a drugie w kraju zajęła Grażyna Katalińska, uczennica I Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w ogólnopolskim konkursie English High Flier zorganizowanym przez firmę JERSZ Łowcy Talentów.

W konkursie brało udział około 70 osób zarówno z gimnazjum, jak i liceum przy Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1. Grażyna Katalińska z klasy III a uzyskała wynik 89,29 % punktów i tym samym zajęła pierwsze miejsce na Dolnym Śląsku, a drugie w Polsce. Iga Przemyk z klasy 2b zdobyła 89,29 % punktów, zajmując trzecie miejsce w województwie i siódme w kraju. Laureatką jest też Magda Soja z If.

– Bardzo się cieszę, że zajęłam tak wysokie miejsce w tym konkursie, nie spodziewałam się tego. Języka angielskiego uczę się od przedszkola, czyli od 12 lat i jest to mój ulubiony język obcy. Uczę się także języka francuskiego, z którego również brałam udział w konkursie „Le français, n’hésite pas, fonce” zorganizowanym przez Nauczycielskie Kolegium Języków Obcych we Wrocławiu i dostałam się do kolejnego etapu, który odbędzie się 1 marca właśnie we Wrocławiu - powiedziała Grażyna Katalińska.

W konkursie uczestnicy otrzymywali na wstępie 112 punktów. Pierwsza część polegała na czytaniu ze zrozumieniem, drugą był test. Wszystkie warianty odpowiedzi mogły być poprawne lub błędne, dlatego też za poprawną odpowiedź uczniowie otrzymywali punkt, a za złą tracili. Pytania dotyczyły nie tylko wiedzy językowej, ale również historii krajów anglojęzycznych.

– Konkurs ten organizowany jest m.in. w naszej szkole już od 4 lat. Uczniowie z Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 zajmują co roku wysokie miejsca i zdobywają liczne nagrody. Zmagania organizowane przez firmę JERSZ Łowcy Talentów cieszą się dużym powodzeniem: bierze w nich udział około 12 tysięcy uczniów z całej Polski – poinformowała Renata Janaszek, nauczyciel języka angielskiego w ZSO nr 1 w Jeleniej Górze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group